سوئد پذیرش پناهندگان سازمان ملل ( یوان اچ سی آر) را افزایش می دهد این افزایش از ١٩٠٠ به ٥٠٠٠ در هر سال خواهد رسید.

soooeiddd

سوئد پذیرش پناهندگان سازمان ملل ( یوان اچ سی آر) را افزایش می دهد این افزایش از ١٩٠٠ به ٥٠٠٠ در هر سال خواهد رسید.

این اقدام در نشست عالی پناهندگان در نیویارک که به روز سه شنبه برگزار شده بود اعلام شده است. در ضمن ٥٠ کشور توافق کرده اند که هر سال ٣٦٠ هزار پناهجوی را که بخش از سهمیه بندی سازمان ملل است بپذیرند.

در این نشست سویدن در زمینه کمک به پناهندگانی که از جنگ و مناطق که با بحران‌های طبیعی مواجه اند فرار می‌کنند چندین پیشنهاد مطرح کرده است.

نخست وزیر سویدن، استفن لووِن، گفته است: ما همه می‌دانیم که هیچ کشوری، هیچ قاره‌ی و هیچ نهادی قادر نیست تا با بحران پناهندگان به تنهایی عمل کند، کشورهای بیش‌تر باید مسئولیت بیش‌تر بگیرند.

وی در جریان سخنرانی در نشست عالی پناهندگان سازمان ملل گفت: سویدن طی سال‌ها تلاش کرده است تا کمک‌های بشردوستانه ارائه کند، سال گذشته سویدن هفت‌مین بزرگ‌ترین کمک کننده بود.

اکنون زمان آن است تا همه مسئولیت بگیریم و ما مشترکن می‌توانیم تغییر ایجاد کنیم، ما باهم می‌توانیم سختی و مشقت را برای بسیاری پایان بخشیم و این ماموریت ما است.

قرار است ١٧٥ میلیون کرون به صندوقی اختصاص یابد که از طریق بانک جهانی با کشورهای کم درآمدی که پناهندگان زیاد پذیرفته اند کمک کند. مثلاٌ اردن و لبنان از جمله این کشورها بحساب می‌روند.

در ضمن ١٥٠ میلیون کرون به سازمان بین المللی مهاجرت و کمیساری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در نظر گرفته شده است. این نهادها قرار است این پول را به منظور اسکان مجدد٣٠ هزار پناهنده سهمیه‌ی به مصرف برسانند.

فریده احمدی از افغانستان که هشت ماه پیش از طریق سازمان ملل از شهر اصفهان، ایران به سویدن آمده است، در مورد این روند می‌گوید که افراد بیش‌تر باید کمک شوند تا از این‌ طریق مهاجرت کنند. وی خواهان سریع‌تر شدن روند پذیرش و انتقال مهاجران است.

فریده احمدی می‌گوید در حال حاضر کمیساری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان برای زنان بی‌سرپرست اولویت قایل است اما وی باور دارد که گروه‌های بیش‌تر نیازمند هستند که باید شامل این برنامه شود.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s