اولاند پناهجویان را از کاله به سراسر فرانسه تقسیم می کند

kalellle

رئیس جمهور فرانسه می خواهد که پناهجویان از اردوگاه کاله در نقاط مختلف فرانسه تقسیم شوند. در مناطق در نظر گرفته شده برای دست کم 9 هزار پناهجو محل اقامت آماده شده است.

فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه گفته است که پناهجویان از اردوگاه کاله باید به نقاط مختلف فرانسه انتقال داده شوند. اولاند که امروز (شنبه) با یکی از رسانه های کشورش سخن می گفت بیان داشت که در محلات در نظر گرفته شده برای نزدیک به 9 هزار پناهجو محل اقامت تهیه شده است.

رئیس جمهور فرانسه بیان داشت که این پناهجویان در گروه های پنجاه نفری برای سپری نمودن الی چهار ماه به این مناطق انتقال داده خواهند شد. به گفته او کسانی که واجد شرایط پذیرش در فرانسه شناخته شده اند، اجازه ماندن را دریافت نموده و دیگران به کشور های شان بازگشت داده خواهند شد.

فرانسو اولاند در جریان دیدار از «کمپ جنگل» در کاله گفت: «نباید فرانسه به انبارگاه پناهجویان مبدل شود.»

او همچنان علاوه نمود که حکومت کشورش در ماه های فبروری و مارچ نیمی از این سرپناه های پناهجویان را تخریب نموده و متباقی آن را نیز از میان خواهد برداشت. اما اولاند از زمان برچیدن آخرین لانه های پناهجویان در این محل چیزی نگفت.

بر بنیاد گفته های نهاد های امداد رسان در این محل که موسوم به کمپ «جنگل» است، نزدیک به 9 هزار آواره زندگی می کنند. این محل به عنوان یک سمبول بحران مهاجرت مبدل شده که نقش نهایت مرکزی را در مبارزات انتخاباتی پیشروی آن کشور بازی می کند.

با این همه، از مدت هاست به این طرف که صدها پناهجو در منطقه کاله فرانسه در وضعیت اسفناک به سر می برند. بیشتر آنان به منظور دریافت فرصت به مقصد رسیدن به بریتانیا، از درخواست پناهندگی در فرانسه خودداری می کنند. این درحالیست که در برخی موارد پناهجویان حین انتقال شان به محلات دیگر دست به مقاومت زده و با تصمیم پولیس نیز مخالفت کرده اند.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s