مرکل به اشتباه در سیاست مهاجرین اعتراف کرد

assss

انگلا مرکل صدراعظم آلمان از حزب دموکرات مسیحی آلمان بعد از شکست دردناک حزب اش در انتخابات پارلمانی برلین دیروز یکشنبه و نیز انتخابات ایالتی یک هفته قبل آن در مکلنبورگ فورپومرن، به اشتباه در سیاست مهاجرین اعتراف کرد و مسئولیت آن را به عنوان رهبر حزب به دوش گرفت.

انگلا مرکل صدراعظم آلمان از حزب دموکرات مسیحی آلمان در نشست حزبی هیئت رهبری حزبش به روز دوشنبه در برلین به اشتباه در سیاست مهاجرین اعتراف کرده گفت: «اگر می توانستم، ساعت را برای سال های بسیار زیاد به عقب بر می گشتاندم، تا می توانستم خود را با تمام حکومت آلمان فدرال و همه حاملین مسئولیت ها به صورت بهتر آماده برای وضعیت می کردم، وضعیتی که ما را در آخر تابستان سال 2015، به صورت غیر آماده در برابر خود قرار داد.»

مرکل رهبر حزب دموکرات مسیحی آلمان شکست فاحش حزب اش را در انتخابات پارلمانی در برلین «بسیار تلخناک» توصیف کرد و خود را در مسئول بودن آن شریک خواند.

مرکل صدراعظم آلمان افزود که یک عامل برای این نتیجه بد در انتخابات برلین این بوده است که مسیر و هدف سیاست در قبال مهاجرین به صورت کافی توضیح داده نشده است و نیز آمدن مهاجرین بیشتر به آلمان در سال گذشته، موقتاً از کنترول خارج شد.

مرکل: باید اقدام به تلاش بیشتر کرد

مرکل در این نشست ویژه حزبی تاکید کرد که او در این راستا تلاش خواهد کرد که یک چنین بحرانی نتواند بار دیگر اتفاق بیافتد: » هیچ کسی نمی خواهد این وضعیت تکرار شود، من نیز آن را نمی خواهم.»

صدراعظم آلمان توضیح داد که آلمان نیز در امر ادغام، قهرمان جهانی نبوده است و افزون برآن ما مدت زیادی انتظار کشیدیم تا خود را واقعاً در برابر مساله مهاجرت قرار دهیم. او تاکید کرد: «ما حالا باید به صورت فوق العاده تلاش کنیم و من نیز». مرکل افزود که او مدت طولانی بر قاعده دوبلین در ارتباط با مساله مهاجرین تکیه کرده است که به آلمانی ها گفته شده بود که به آنها در حل این مشکل کمک می شود، «این اتکا درست نبوده است».

مرکل در نشست حزبی هیئت رهبری حزبش، به جمله معروفش «ما موفق به حل مساله مهاجرت می شویم» که در مورد آن بحث های زیادی صورت گرفت، نیز اشاره کرد. او گفت که در آینده نمی خواهد دیگر این جمله را تا این اندازه زیاد استعمال کند، زیرا از این جمله که در واقع روزمره استعمال می شود، تفسیر های دلخواه شده است، «به اندازه که من در این میان به ندرت می خواهم آن را تکرار کنم، زیرا این جمله به صورت یک شعار ساده و تقریباً میان تهی تبدیل شده» است.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s