تاکید آلمان و ایتالیا به برگشت پناهجویان رد شده به وطن شان

ALMANNN IATALAI

انگلا مرکل صدراعظم آلمان فدرال به هنگام مذاکراتش در ایتالیا هشدار داد که پناهجویان رد شده باید کشور را ترک گویند. ماتیو رنزی همتای ایتالیائیی اش گفت که حدودی برای سیاست مهاجران اتحادیه اروپا وجود دارد.

روز چهارشنبه مرکل در نشست سران آلمان و ایتالیا در مارانیلو شهر شمالی ایتالیا گفت که آلمان و ایتالیا مشکلات مشابهی در ارتباط با تعداد مهاجران تازه وارد دارند. صدراعظم آلمان اعتراف نمود که « همه آن ها مانده نمی توانند.»

یک سال پس از آن روزی که آلمان سیاست «درِ باز» برای پناهجویان را علامت داد، مرکل گفت که امیدوار است مهاجران رد شده بیشتری به کشورهای شان برگشت داده شوند و این موضوعی است که در مذاکرات برای قبولی مجدد شان توسط کشورهای مبدا مطرح می باشد. همچنان وی وعده کمک های انکشافی بیشتر به این کشورها نمود.

مرکل در یک کنفرانس خبری همراه با ماتیو رنزی نخست وزیر ایتالیا گفت: «به نظر من کدام بدیل معتبر دیگری وجود ندارد.»

این اظهارات وی به دنبال یک مصاحبه قبلی وی با یک روزنامه آلمانی صورت می گیرد که در آن گفته بود کشورش و اتحادیه اروپا نتوانسته اند در آغاز با قدر کافی به بحران مهاجران پاسخ بگویند.

مرکل با این اظهارات رنزی موافقت نمود که اتحادیه اروپا نمی تواند همه این مهاجرین را حفظ کند و آن ها نیاز دارند تا مشی سخت گیرانه تری برای برگشت دادن به وطن آن مهاجرانی اتخاذ کنند که واجد شرایط پناهندگی نمی باشند.

رنزی گفت: «ما می دانیم که حدودی وجود دارد. غیر قابل باور است که ما بتوانیم برای همه محل رهایش فراهم سازیم.»

مذاکرات مشترک روز چهارشنبه همچنان متمرکز به آینده اتحادیه اروپا بعد از تصمیم بریتانیا برای ترک گفتن در یک همه پرسی ملی در 23 جون بود.

صحبت در مورد زلزله نیز براین مذاکرات حاکم بود

این نشست در مقر شرکت موتر سازی «فراری» در مارانیلو، درست یک هفته پس از زلزله مرگباری صورت گرفت که نزدیک به 300 نفر را در مرکز ایتالیا به کام مرگ برد.

هیئت آلمانی در مورد برنامه های بازسازی بعد از زلزله به رنزی در حالی گوش دادند که حکومت ایتالیا تقاضا می کند از ضابطه های بودجه ئی قانونی اتحادیه اروپا برای صرف میلیارد ها یورو جهت بهبود حفاظت ساختمان ها معاف گردد.

مرکل اعلام نمود که آلمان برای اعمار ساختمان یک مکتب جدید در منطقه زلزله زده پول می پردازد و علاوه نمود که محل دقیق آن بعد از مشورت با مقامات محلی تعیین می شود. وی همچنان با عمله نجاتی ملاقات کرد که به دنبال زلزله 24 اگست به کار شروع کرده اند.

بعد تر، مرکل و رنزی نان شب را با نمایندگان تجارتی ایتالیا و آلمان و سایر وزرا صرف کردند.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s