پیش‌بینی ورود ۳۰۰ هزار پناهجو به آلمان در سال ۲۰۱۶

dfdasfsdgfdsgf

در سال ۲۰۱۵ یک میلیون پناهجو وارد آلمان شدند. بر اساس ارزیابی رئیس اداره فدرال امور مهاجرت آلمان، در سال جاری ۲۰۱۶ حدود ۳۰۰ هزار پناهجو وارد آلمان خواهند شد و همپیوندی اجتماعی آن‌ها روندی «درازمدت و پرهزینه خواهد بود».

بنا به ارزیابی فرانک یورگن وایزه، رئیس اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهجویان (Bamf)، همپیوندی پناهجویان با جامعه آلمان و بازار کار در این کشور، روندی بسیار پرهزینه خواهد بود.

وایزه در گفت‌وگو با روزنامه «بیلد ام زونتاگ» می‌گوید که «این امر درازمدت و پرهزینه است».

او می‌گوید ۷۰ درصد کسانی که از زمان ریاست او بر این اداره فدرال، که یک سال از آن می‌گذرد، به آلمان وارد شده‌اند، قادر به کار و ورود به بازار کار هستند، اما «بخش عمده آن‌ها، پیش از آنکه وارد بازار کار شوند، در وهله نخست باید مورد حمایت‌های مالی اولیه قرار گیرند».

بر اساس ارزیابی اداره امور مهاجرت آلمان، تا پایان سال جاری ۲۰۱۶ بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار پناهجو وارد این کشور خواهند شد.

رئیس اداره امور مهاجرت می‌گوید که نهاد دولتی زیر سرپرستی او قادر است تا مرز این رقم، یک روند رسیدگی عادی را مدیریت کند. او می‌افزاید: «اگر انسان‌های بیشتری وارد کشور شوند، ما زیر فشار قرار خواهیم گرفت.»

او با این حال می‌گوید هر چه پیش آید، به وضعیت سال گذشته ۲۰۱۵ نخواهد رسید، اما «روند رسیدگی به پرونده‌ها طولانی‌تر و فراتر از ظرفیت ما خواهد بود».

بیشتر بخوانید:

شمار تحصیل‌کردگان در میان پناهجویان

بر اساس ارزیابی رئیس اداره فدرال در امور مهاجرت، شمار پناهجویانی که از تحصیلات دانشگاهی برخوردارند، حدود ۱۰ درصد است. حدود ۴۰ درصد آن‌ها، اگرچه حرفه‌ای نیاموخته‌اند، اما تجربه کاری دارند.

فرانک یورگن وایزه می‌گوید، پناهجویان را به کارهای کوچک گماردن بهتر از بیکاری است و اداره امور مهاجرت به رغم سطح اغلب نازل تخصص‌های مهاجران، «تمام تلاش خود را به خرج خواهد داد تا آنها را هر چه سریع‌تر وارد اداره‌های امور کاریابی کند».

رئیس اداره فدرال در امور پناهجویان تصریح می‌کند که آلمان به طور کلی برای تأمین نیروهای متخصص خود، نیازی به پناهجویان ندارد، اما «تصمیمی که [از سوی دولت فدرال] در یک وضعیت اضطراری انسان‌دوستانه اتخاذ شد تا به این انسان‌ها کمک شود، صحیح بوده است».

آقای وایزه در این مصاحبه با ابراز خوشبینی می‌گوید: «ما موفق خواهیم شد. بسیاری چیزها که در آغاز خوب عمل نکردند، در این فاصله ترمیم شده و می‌توانیم به طور مطلوبی به آن‌ها عمل کنیم. و خوشبختانه رشد اقتصادی در آلمان به گونه‌ای است که به ما امکان می‌دهد بتوانیم از پس آن برآییم.»

او می‌گوید که حتا سال گذشته برخلاف ارزیابی‌های اولیه، شمار کمتری وارد کشور شدند، زیرا که برخی دو بار ثبت‌نام شده بودند و برخی دیگر آلمان را ترک کرده و به کشوری دیگر رفتند.

در سال ۲۰۱۵ در پی ورود صدهاهزار پناهجو به آلمان، به ناگهان نام اداره فدرال در امور مهاجرت و پناهجویان که مسئول همپیوندی پناهجویان با جامعه است، بر سر زبان‌ها افتاد و در کانون توجه افکار عمومی قرار گرفت.

به دنبال آن در سپتامبر ۲۰۱۵ فرانک یورگن وایزه که در آن زمان رئیس اداره کار و امور اجتماعی آلمان بود، به ریاست اداره فدرال در امور مهاجرت و پناهجویان رسید. در آن زمان این اداره آماج انتقادهای شدید قرار گرفته بود، زیرا قادر نبود در روند رسیدگی به تقاضاهای پناهندگی سرعت عمل به خرج دهد.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s