واکنش پلیس نروژ در مورد ضرب ،شتم و اخراج جوان پناهجو ایرانی

14031111_654120791430894_1165866380_n9606764-pindd-1

واکنش پلیس نروژ در مورد اخراج جوان پناهجو ایرانی

پلیس نروژ در مورد جوان ایرانی‌ مسیحی‌ که هفته گذشته بحث داغ جامعه ایرانی‌ در نروژ شده بود واکنش نشان داد.

پلیس نروژ در واکنش به خبر دیپورت پناهنده ایرانی‌ اعلام کرد که مدارک کافی در اختیار داریم که این پناهجو اخراجی قصد خروج از کشور را نداشته است.

این پناهجو ایرانی‌ که به دین مسیحیت گرویده است در حالی که هنوز ۱۹ ساعت از تاریخ ترک خاکش مانده بود توسط پلیس برای باز پس فرستادن به ایران دستگیر میشود .

این جوان پناهجو ایرانی‌ در حین دستگیری صدمه میبیند و پلیس مجبور میشود او را به بیمارستان منتقل کند.

کشیش کلیسایی که این جوان ایرانی در آن فعالیت میکرد می‌گوید: دستگیری او در حالی که هنوز ۱۹ ساعت از تاریخ تعیین شده برای ترک خاک باقی مانده بود خلاف قانون میباشد و قصد دارد که از پلیس برای صلب آزادی او شکایت کند.

همچنین این کشیش در مصاحبه با روزنامه Dagens در جواب این سوال که آیا درست است که این پناهجو در حین دستگیری توسط پلیس صدمه دیده است یا نه میگوید: که او در شرایط بسیا بدی میباشد و اگر به خود صدمه ای رسانده واکنشی است به شرایط سختی که درگیر آن بوده است.
وکیل این پناهجو جوان هم تاَکید میکند که کار پلیس به معنای صلب آزادی کسی میباشد که هنوز اقامت قانونی در کشور داشته و او در نظر داشت مدارک تازه ای به پرونده این پناهجو بیافزاید.
اما پلیس در دفاع از این اقدام خود اعلام میکند که ایشان با وجود اینکه میدانسته که در آینده ای نزدیک باید کشور را ترک نمایید هیچ اقدامی برای خروج از کشور نکرده است.
از جمله مواردی که پلیس در مصاحبه با روزنامه Dagnes عنوان کرده اینست که او باوجود اینکه ترک خاک داشته هیچ اقدامی برای خروج از کشور انجام نداده است ، نه درخواست بازگشته داوطلبانه به کشور خود یعنی ایران و نه بلیطی ارائه داده که نشان دهد که قصد خروج از کشور را دارد و در واقع با چاقو خود زنی کرده است که عدم تمایلش را به بازگشت نشان دهد.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s