خیلی‌ها نگران ورود تروریست‌ها همراه با پناهندگان به کشورشان هستند…………………..

neshatt

به گزارش رادیو نشاط ، نتیجه یک نظرسنجی که توسط موسسه تحقیقاتی ایپسوس انجام شده است، نشان می‌دهد که آلمانی‌ها و ترک‌ها بیش از همه نگران امنیت آتی خود با ورود پناهجویان هستند.

بر اساس این نظرسنجی در آلمان ۷۱ درصد و در ترکیه ۸۳ درصد از این می‌ترسند که شماری از تروریست‌ها نیز در میان پناهندگانی باشند که وارد کشورشان می‌شوند.

به گزارش دویچه‌وله، در این نظرسنجی که در فاصله ماه ژوئن و ژوئیه انجام شده است، ۱۶۰۴۰ نفر از ۲۲ کشور مختلف شرکت کرده‌اند که همگی به اینترنت دسترسی داشته‌اند. نتایج نشان می‌دهند که ۷۷ درصد روس‌ها و ۷۲ درصد مردم مجارستان نیز بر همین باورند که درهای باز بر روی پناهندگان، به تروریست‌ها هم امکان ورود می‌دهد. نقطه مقابل اسپانیایی‌ها هستند که تنها ۱۶ درصدشان از چنین پدیده‌ای هراس دارند.

اما علیرغم نگرانی اکثریت پرسش‌شوندگان از احتمال ورود تروریست‌ها، هم‌چنان ۴۵ درصد آلمانی‌ها مخالف بستن مرزهای کشورشان و ۴۴ درصد موافق آن هستند. موافقان بستن مرزها در ترکیه ۶۴ درصد جمعیت و در مجارستان ۵۵ درصد هستند.

در مقابل ۶۰ درصد انگلیسی‌ها و ۶۱ درصد اسپانیایی‌ها مخالف بستن مرزها هستند.

خیلی‌ها هم چندان به موفقیت‌آمیز بودن روند جذب فرهنگی پناهندگان خوشبین نیستند. از جمله ۲۸ درصد ترک‌ها،۲۲ درصد فرانسوی‌ها و ۵۱ درصد آلمانی‌ها. تنها ۳۸ درصد آلمانی‌ها معتقدند که در جذب فرهنگی پناهندگان موفق خواهند شد.

از همه خوشبین‌تر مجارها با ۴۴ درصد و اسپانیایی‌ها با ۴۳ درصد هستند.

افرادی که موسسه ایپسوس از طریق اینترنت نظرشان را پرسیده بین ۱۶ تا ۶۴ ساله بوده‌اند.

پرسش‌شوندگان مقیم کشورهای از آلمان، فرانسه، آمریکا، کانادا، انگلیس، اسپانیا، مجارستان، کره جنوبی، مکزیک، لهستان، روسیه، عربستان سعودی، سوئد، آفریقای جنوبی، هند، ترکیه، بلژیک، برزیل، استرالیا، ایتالیا، ژاپن و آرژانتین.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s