دست کم ۲۰۰۰ پناهجوی مسلمان به مذهب پروتستان گرویده اند

alamnnnnsd

از سال ۲۰۱۴ تا حال حدود ۲۰۰۰ پناهجوی مسلمان در آلمان به مذهب پروتستان، یکی از شاخه های دین مسیحیت گرویده اند. به گزارش روزنامه «ویلت» اکثریت این افراد مسلمانان شیعه مذهب ایرانی بوده اند.

گزارش این روزنامه در مورد رو آوردن پناهجویان مسلمان به مذهب پروتستان، بر اساس اطلاعاتی توسط ۱۸ تا ۲۰ کلیسای ایالتی که نمایندگی از حدود ۲۲ میلیون جمعیت این کشور را می نمایند، و نیز ائتلاف پروتستان که نمایندگی از حدود ۱.۸ میلیون جمعیت مسیحیان پیرو انجیل را می نمایند، تهیه شده است. اما تا اکنون رقم گرایش به مذهب کاتولیک در دست نیست.

بنابر این گزارش، دست کم ۱۲۰۰ تن به کلیساهای ایالتی رو آورده و حدود ۸۰۰ تن دیگر به کلیساهای مستقل رجوع نموده اند. تغییر مذهب این افراد اکثراً با برگزاری مراسم ویژه غسل تعمید همراه بوده است.

این درحالی است که به گفته شماری از مسئولان کلیساهای آلمان، احتمال می رود که شمار این افراد بیشتر از ارقام رسمی باشد، زیرا شماری از اسقف ها و رهبران مذهبی با صلاحیت خود، غسل تعمید را انجام می دهند و در زمینه ارقامی در دست نیست.

بر اساس گزارش روزنامه آلمانی «ویلت»، از میان افرادی که به مسحیت رو آورده اند، شمار زیادی ایرانی بوده اند. افزون بر این، به گفته انیته کورشوس سردبیر کلیسای ایالتی ویستفالین، در میان افرادی که در کلیساهای آلمان غسل تعمید انجام داده و عضویت کلیسا را پذیرفته اند، شماری نیز از مسیحیان ایرانی نیز می باشند که در ایران مؤفق به غسل تعمید نشده اند.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s