آلترناتیو برای آلمان (ترامپ آلمانی ها ): ورود مسلمانان پناهجو به کشور ممنوع شود

aalamnnnn2019

حزب راستگرای محافظه‌کار «آلترناتیو برای آلمان» می‌خواهد موقتا از ورود مسلمانان به این کشور جلوگیری و حق پناهندگی برای آنان را متوقف کند. این رویکرد یادآور خواسته‌های انتخاباتی دونالد ترامپ در آمریکاست.

آلکساندر گاولند، قائم‌مقام حزب راستگرای محافظه‌کار «آلترناتیو برای آلمان» خواستار ممنوعیت ورود مسلمانان به این کشور شد. او در بیانیه‌ی مطبوعاتی حزب خود اعلام کرد: «دیگر استطاعت آن را نداریم که به مسلمانان بیشتری بدون کنترل اجازه‌ی ورود به کشور را بدهیم».

گاولند افزود: «در میان مهاجران غیرقانونی مسلمان تروریست‌هایی وجود دارند که شمار آنان دائم در حال افزایش است».

گاولند که خود حقوقدان و در ایالت هسن صاحب دفتر وکالت دولتی بود، این خواسته‌ی خود را با حملات تروریستی اخیر درآلمان توجیه می‌کند که انگیزه‌های اسلام‌گرایانه داشتند.

او می‌افزاید: «با توجه به حملات تروریستی وحشتناک اخیر باید حق پناهندگی برای مسلمانان را سریعا متوقف کرد تا نخست مشخصات همه‌ی متقاضیان پناهندگی که در آلمان بسر می‌برند ثبت و کنترل و به تقاضاهای آنان رسیدگی شود».

اما به گفته‌ی ناظران سیاسی، گاولند به عنوان حقوقدان باید بداند که خواسته‌های او قابل اجرا نیست. وولف هاینشل فون هاینگ، حقوقدان بین‌الملل از دانشگاه فرانکفورت (اودر) می‌گوید که این از نظر حقوقی مجاز نیست که گروه‌های معینی اعم از مذهبی یا قومی از حق پناهندگی محروم شوند.

به گفته‌ی این کارشناس حقوق بین‌الملل، این موضوع هم در قانون اساسی آلمان تصریح شده، هم در حقوق بین‌الملل و کنوانسیون ژنو درباره‌ی پناهجویی.

به گفته‌ی ناظران سیاسی، اظهارات اخیر گاولند یادآور خواسته‌های دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان در رقابت‌های انتخاباتی برای ریاست‌جمهوری آمریکاست. ترامپ در ماه دسامبر سال گذشته پس از حمله تروریستی در سن برناردینو کالیفرنیا که در آن اسلامگرایان ۱۴ تن را کشتند، خواستار ممنوعیت موقت ورود مسلمانان به ایالات متحده‌آمریکا شد.

او گفت که باید از ورود مسلمانان به ایالت متحده آمریکا جلوگیری شود، تا زمانی که مقامات مسئول بدانند در آنجا چه اتفاقی افتاده است.

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s