اپلیکیشن تلفن هوشمند برای شبیه سازی مصاحبه پناهندگی در هلند

eropaaa

به نقل از بنیاد خبری رویترز تامسون، دو روزنامه نگار هلندی، نرم افزاری برای تلفن های هوشمند طراحی کرده اند که به استفاده کننده امکان میدهد، پروسه مصاحبه برای متقاضیان پناهندگی در هلند را  با پرسیدن سوالاتی از پناهنده فرضی، شبیه سازی کنند. این ابتکار در راستای تغییر دید عمومی شهروندان اروپایی خصوصا هلندی ها،  نسبت به موضوع مهاجرت و پناهندگی صورت گرفته است.

 در نرم افزار ” The Detailed Interview” کاربران سوالاتی را برای شخصیت‌های فرضی پناهجو از سوریه و گینه انتخاب می‌کنند و این شخصیت‌ها می بایستی درباره  فرارشان از سرزمین خود، توضیحاتی را ارائه ‌کنند. سپس کاربران در نقش مامورین دولتی ذیربط، در مورد تایید یا رد تقاضای پناهندگی آن شخصیت، تصمیم‌گیری می‌کنند. مکالمات استفاده شده توسط بازیگران این نرم‌افزار، بر اساس مصاحبه با مهاجران واقعی انتخاب و برنامه ریزی شده است.

دو روزنامه‌ نگار اهل آمستردام، لودو هکمن (Ludo Hekman) و کلاس فن دیکن (Klaas van Dijken) گفته اند که قصد آنها مقابله با این تفکر بوده است که مهاجرت به هلند آسان است، این در حالی است که در میان طرفداران احزاب راست افراطی، تمایلات ضد مهاجرت به شدت  در حال افزایش است.

هکمن به بنیاد رویترز تامسون گفته است: “اگر شما بعضی از روزنامه‌های هلند را خوانده باشید، می‌بینید که مسئولین دولتی از ترس مهاجران، در جهت گرفتن اقرار از آنها، استفاده می‌کنند.” او همچنین گفته: ” ما دریافته ایم که پروسه ورود به اروپا واقعا سخت است و پناهندگان می بایستی حداقل در دو مصاحبه از سوی مقامات دولتی و بر طبق قوانین وزارت امنیت و دادگستری هلند، شرکت کنند.

بر اساس آمار اتحادیه اروپا، طی یکسال منتهی به آوریل 2016، نزدیک به 46 هزار نفر به کشورهای این اتحادیه پناهنده شده اند که بررسی و تصمیم گیری برای این تعداد متقاضی، می‌تواند چندین سال بطول بیانجامد. بر طبق اظهارات این روزنامه نگار هلندی پس از انتشار این نرم‌افزار در ماه آوریل، بیش از 10 هزار نفر از آن استفاده کرده‌اند.

یکی از شخصیت‌های به تصویر کشیده شده در این نرم‌افزار، رفعت 21 ساله است که ادعا می‌کند از جنگ داخلی سوریه فرار کرده است و خود را از راه ترکیه و یونان به هلند رسانده است. او می‌گوید که هیچوقت از او برای جنگ درخواست نشده است، اما وقتی توسط سوالات نرم‌افزار تحت فشار بیشتری قرار می‌گیرد، اقرار می کند که در یک گروه شورشی ثبت‌نام کرده است. او می‌گوید: “من دروغ گفتم.” کاربران می‌توانند درباره سرنوشت رفعت خیالی تصمیم بگیرند، در حالی که برای فرد واقعی که شخصیت رفعت این برنامه، از روی آن ساخته شده است، هنوز تصمیمی گرفته نشده است. چون مسئولین بر اساس این نرم‌افزار، به دخالت وی در جنگ‌های داخلی مظنون هستند.

هم اکنون فیلم‌های نمایش داده شده توسط این نرم افزار به زبان انگلیسی و با زیرنویس هلندی است اما هکمن میگوید: “نمایش زیرنویس انگلیسی هم تا ماه سپتامبر به برنامه اضافه خواهد شد.”

منبع : سروش هلند

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s