بازداشت پناهجو متهم به ازار زنان در هلند توسط گروه نئو نازی سربازان اودین

هلند .

احمد مارکوش نماینده حزب کارگر در پارلمان هلند پرسشی را در خصوص اقدامات گروه سربازان موسوم به اودین (Soldiers Of Odin) مطرح کرده است.

او معتقد است چنین رفتارهای خشونت آمیزی مناسب مردم و فرهنگ کشور هلند نبوده و اقدامات اخیر این گروه را در شهر Winschoten  استان خرونینگن منزجر کننده خوانده و گفته است: ” ما نمی توانیم اجازه دهیم این افراد هر کاری میخواهند، انجام دهند.”

شایان ذکر است آخر هفته گذشته این گروه، پیامی را در صفحه فیس بوک خود مبنی بر دستگیری یک پناهجو تحت تعقیب به کمک اعضای خود، در منطقه ای از استان خرونینگن منتشر کرده بود. به گفته آنها این شخص متهم به اغفال و آزار زنان در آن منطقه بوده است.

پلیس محلی یک پناهنده را در حالیکه به شدت ضرب و شتم شده بود در همان منطقه گزارش شده پیدا کرده است. هر چند این گروه مسئولیتی را در این خصوص به عهده نگرفته است.

آقای مارکوش در بخش خبری رادیوی NOS گفته است: ” طرح این پرسش در پارلمان نشان دهنده این موضع ما است که اجازه نمی دهیم گروههای مشابه  نئونازی ها در هلند، دستشان برای شکار مهاجرین و پناهندگان  باز باشد.”

وی می افزاید که: “این سازمانها  نظیر پگیدا (PEGIDA)و سربازان خیابانی اودین (S.O.O.) با  لباس های متحد الشکل نظامی بدنبال شکار پناهندگان در خیابانها هستند. این موضوع  واقعاً منزجر کننده است و ما حق نداریم آنرا نادیده گرفته یا کم اهمیت جلوه دهیم.

متاسفانه پلیس نیز اظهار میدارد که این چنین گروههایی میتوانند همانند چشم و گوش اضافی برای ما عمل کنند. اما ما همچنان از حق مخالفت قانونی خود استفاده خواهیم کرد و چنین واکنش هایی از نظر ما واقعا مایوس کننده است.  به عقیده ما این واکنش غیرقابل پذیرش است که پلیس با چنین افرادی همکاری کرده و یا آنان را تشویق به چنین اعمالی نماید و می بایستی با چنین اقداماتی مقابله کرد.”

وی میگوید که بایستی در روند رسیدگی به اتهامات شهروندانی که متهم به چنین جرایمی میشوند و گروههای سازمان یافته تفاوت قائل شد. اینکه مهاجرین و پناهجویان، افرادی مهاجم و خطرناک هستند صرفا یک نظر و باور عامیانه است. تحقیقات بهیچ عنوان چنین موضوعی را بطور عام تایید نمی کنند، ضمن اینکه افرادی که مورد سوء استفاده قرار میگیرند نیز اغلب آنرا گزارش نمی کنند.

پلیس تحقیقات خود در این زمینه را  آغاز نموده است.

گروه سربازان اودین (S.O.O.) اولین بار در سال 2015 بشکل یک گروه پارتیزانی در فنلاند بوجود آمد. هدف این گروه محافظت از مردم بخصوص زنان در مقابل مهاجرین جنایتکار بود. اعضای این گروه در خیابانها به گشت زنی می پرداختند و اظهار میداشتند که همانند چشم و گوش کمکی برای پلیس هستند.

این تشکّل نتیجه هجوم هزاران پناهجو در آن زمان به فنلاند بود. به مرور تعداد اعضای این گروه افزایش یافته و در جریان حملات شهر کلن در آلمان افراد زیادی نیز در خارج از فنلاند به این گروه پیوستند.

بنیانگذار این گروه “میکا رانتا” (Mika Ranta) که در ارتباط با گروه های راست افراطی است، در سال 2005 به جرم حمله خشونت آمیز دستگیر و محکوم شد.

خبرهای رسیده از فنلاند حاکی از رواج نژادپرستی و نئونازیسم در میان اعضای این گروه در فنلاند است.

این گروه اعلام کرده است که هم اکنون بیش از 600  طرفدار از بیش از 25 کشور دنیا از ایالات متحده تا استونی عضو آن هستند.

منبع : سروش هلند

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s