50 مهاجر بازداشتی در کانادا دست به اعتصاب غذا زدند

canad 201666

بیش از 50 بازداشتی مهاجر از روزدوشنبه 11 جولای در اعتراض به بازداشت شدن نامحدود و تحت حداکثر مراقبت خود دست به اعتصاب غذا زدند.

این بازداشت شدگان که در زندانهای شهر لیندزی و اسکاربرو محبوس هستند در اعتراض به شرایط خود از جمله افزایش حبس و استفاده از سلولهای انفرادی خواهان ملاقات با رالف گودیل وزیر امنیت عمومی کانادا برای در میان گذاشتن شرایط خود شده اند.

به گزارش کندین پرس به نقل از گروه «شبکه خاتمه به بازداشت مهاجران» که خواهان اعطای شرایط مهاجرت به تمام مهاجران است، اعتصاب غذای قبلی این بازداشت شدگان در 21 اپریل منجر به ملاقات آنها با مسئولین «آژانس خدمات مرزی کانادا» CBSA شده است. 

توبی کلارک (Toby Clark) که از آگوست 2014 بازداشت شده است می گوید: «ما خواهان ملاقات با نمایندگان پارلمان هستیم. آنچه که من شاهد آن هستم شرایط بی رحمانه و تنبیه غیرمعمول بازداشت شدگان مهاجر است.»

در این گزارش شارمین خان یکی از اعضای گروه مذکور به نام  End Immigration Detention Network گفته: «بازداشت شدگان اغلب برای مدتهای مدید در طول تابستان محبوس Lockdown می شوند و گاهی تا چندین روز متوالی در سلولهای خود بدون حق گفتگو با اعضای خانـواده و یـا مشاوریـن حقوقی محبوس می مانند.

این گروه در اطلاعیه خود به این مناسبت گفته از سال 2000 تاکنون حداقل 16 محبوس شده تحت نظر آژانس خدمات مرزی کانادا درگذشته اند که حداقل 8 مرگ در انتاریو اتفاق افتاده است. نام تعدادی از این درگذشتگان در پتیشن این گروه که بیش از 4 هزار امضا دارد، آورده شده است.

علت بسیاری از مرگها محرومیت از دسترسی کافی به درمان ذکر شده است.

در گزارش 13 دسامبر 2012 CBC به نقل از CBSA، نام 289 خردسال که 142 نفر آنها بین یک تا 10 ساله بوده اند ذکر شده است. CBC همچنین آورده است که این آمار شامل فرزندان این بازداشت شدگان نیست.

در گزارش دانشکده حقوق دانشگاه تورنتو در سال گذشته تحت عنوان «ما هیچ حقوقی نداریم» تاکید شده که طبق «برنامه بین المللی حقوق بشر، زندانی کردن دلبخواه مهاجران دچار اختلالات روانی توسط CBSA تبعیض آمیز و ناقض حقوق بشر است.»

گروه «به حبس مهاجران خاتمه دهید» در گزارش خود ضمن اشاره به اینکه کانادا یکی از معدود کشورهای غربی است که حبس بدون محدودیت برای مهاجران قائل می شود که برخی برای 12 سال حبس شده اند، گفته: «سازمان ملل دو بار از کانادا خواسته است که به این اقدام خاتمه دهد.»

یک درخواست با امضای 146 دکتر، پرستار و 109 وکیل از دولت انتاریو که 60 درصد محبوسین را در خود جای داده، خواسته «در حالی که مسائل متعددی ما را در این زمینه نگران می کند، مسلما حبس دائمی این مهاجران نیاز به توجه مخصوص دارد.»

این نامه در 17 می به یاسر نقوی، وزیر خدمات کامیونیتی و تادیبی استان انتاریو نوشته شده است.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s