موج جدید اخراج پناهجویان از آلمان :در ایالت زاکسن آلمان 2245 پناهجو رد شده را اخراج نموده است

alamnnn12019

رقم پناهجویانی که در چند ماه اخیر وارد آلمان شده اند، کاهش یافته است. در حین حال شمار بیشتری از پناهجویان رد شده به کشورهای شان بازگردانده شده اند و رقم عودت داوطلبانه نیز افزایش یافته است.

رقم اخراج پناهجویان رد شده در شش ماه اول سال روان میلادی در سراسر آلمان افزایش یافته است. تقریبا در همه ایالات آلمان رقم اخراج پناهجویان رد شده افزایش یافته است و ازعودت این پناهجویان به طور جدی نظارت می گردد. بر اساس بررسی خبرگزاری آلمان به خصوص ایالت زاکسن آلمان که 2245 پناهجو رد شده را اخراج نموده است، رقم اخراج پناهجویان را به مقایسه از نیمه اول سال 2015 بیش از چهار برابر گردانیده است. همچنین به طور قابل توجهی رقم عودت داوطلبانه پناهندگان سابق و پناهجویان که برای عودت شان پول بدست می آورند، نیز افزایش یافته است.

وزارت داخله ایالت نوردراین-وستفالن آلمان با 2167 مورد اخراج پناهجویان رد شده، در درجه های بالا قرار گرفته است. اگر چه این پرجمعیت ترین ایالت آلمان بعد از ایالت زاکسن قرار دارد اما در این احصائیه گیری از شهر دوسلدورف این ایالت تنها ارقام پنج ماه اول درج گردیده است. به مقایسه سال گذشته در ایالت نوردراین-وستفالن اخراج پناهجویان رد شده به 62 درصد افزایش یافته است.

هامبورگ در شش ماه اول سال 2066 مرد، زن و کودک را اخراج کرده است. در اینجا هم به مقایسه سال گذشته رقم اخراج پناهجویان رد شده چهار برابر افزایش یافته است. اکثر آنها، 1605 نفر بر اساس معلومات دفتر مرکزی اداره ثبت احوال آلمان مستقل اما تحت نظارت آلمان را ترک گفته اند. بنابرین فقط 419 پناهجو به کشورهای شان انتقال داده شده اند و 42 نفر به زور به کشورهایی که از آنجا به آلمان آمده بودند، فرستاده شده اند.

یواخیم هرمان وزیر داخله ایالت بایرن گفته است که «سیستم پناهندگی ما زمانی کاری می باشد که ما تنها پناهنده نپذیرم بلکه کسانیکه رد می شوند، با نظارت و جدیت دوباره برگردانده شوند.»

همچنین تقریبا بیشتر از پنج هزار پناهجو رد شده از دیگر ایالت چون برلین، نیدرزاکسن، بادن-وورتمبرگ وهسن بازگردانده شده اند.

همچنین رقم پناهجویان که داوطلبانه به کشور های شان بازگشت کرده اند، نیز به طور قابل توجهی افزایش یافته است. تنها از ایالت نوردراین-وستفالن در این سال 8356 نفر داوطلبانه برگشت کرده اند. در 2652 مورد دیگر ایالت بازگشت پناهجویان را برنامه ریزی و از لحاظ مالی تمویل کرده است.

اتریش برای عودت پناهجویان از هواپیما های نظامی استفاده می کند

مانند آلمان در اتریش نیز رقم خروج پناهجویان رد شده در نیمه اول سال 2016 افزایش یافته است. حدود 2000 نفر، که یک افزایش 23 درصد را نشان می دهد، به زور به خارج از کشور انتقال یافته اند. خبرگزاری اتریش با استناد از وزارات داخله این کشور گزارش داده است که 3200 پناهجوی دیگر به طور داوطلبانه اتریش را ترک کرده اند. برای بازگشت دادن پناهجویان، اتریش روز چهارشنبه برای اولین بار از هواپیمای نظامی استفاده کرده است. یک هواپیما از نوع هرکولس C-130 ، با یازده پناهجوی رد شده و 37 نفر همراه، از جمله داکتران و ناظران حقوق بشر، از ویانا به هدف بلغاریا پرواز کرد.

dw

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s