هزاران ایتالیایی در اعتراض به پذیرش مهاجران در رم تظاهرات کردند

italia

روز شنبه هزاران ایتالیایی از حامیان جنبش «کاسا پاند» درحالی که در  مخالفت با سیاست های پذیرش پناهندگان  در کشورشان شعار می دادند در برابر ساختمان مرکزی آن جنبش در رم تظاهرات کردند، و فعالان ضد فاشیست نیز به اعطای مجوز تظاهرات به این گروه که تمایلات راست افراطی دارد، اعتراض کردند.

در همین حال صدها نفر از مخالفان  فاشیست ها در ایتالیا با پرتاب سنگ به وانتی که تصور می کردند حامل تظاهرکنندگان دست راستی است، حمله کرده و شیشه های آن را شکستند.  

سه سال پیش در چنین روزی، دومنیک ونر، یکی نویسندگان و نظریه پردازان دست راستی های افراطی در اروپا در کلیسای نوتردام در پاریس خودکشی کرد، و دست راستی های ایتالیا قصد داشتند با این راهپیمایی از خاطره آقای ونر نیز تجلیل کنند.       

بررسی های جدید در ۲۷ کشور نشان می دهد اکثریت مردم جهان از آوارگان و پناهجویان استقبال خواهند کرد و حتی آماده هستند آنها را در خانه هایشان قبول کنند.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، این بررسی توسط سازمان عفو بین الملل انجام شده و حاکی از آن است که از هر پنچ نفر، چهار نفر می گویند از پناهجویان در «کشور، جامعه یا خانه خود استقبال خواهند کرد.»

این نهاد بین المللی طرفدار حقوق بشر همچنین می گوید که این موضوع نشان می دهد دولت هایی که به آوارگان پشت می کنند، «تا چه اندازه از واقعیت ها دور هستند.»

در سطح جهانی، از هر سه پاسخ دهنده دو نفر موافق هستند که دولت ها باید کار بیشتری برای کمک به آوارگان یا پناهجویانی که از جنگ یا آزار می گریزند، انجام دهند.

به گفته عفو بین الملل، در ۲۰ کشور ، بیش از ۷۵ درصد پاسخ دهندگان گفته اند با ورود آوارگان موافق هستند. فقط ۱۷ درصد گفته اند اجازه نخواهند داد که وارد شوند، و تنها در یک کشور، روسیه، بیش از یک سوم پاسخ دهندگان می گویند باید از ورود آنها جلوگیری شود.

این بررسی بر پایه پاسخ های حدود یک هزار بزرگسال در هر کدام از این ۲۷ کشور، به پرسش هایی است که از طریق تلفن، اینترنت یا دیدارهای مستقیم با آنها مطرح شد، استوار است.

در گزارش گفته می شود درصد قابل ملاحظه مردمی که حاضر هستند پناهجویان را حتی در خانه های خودشان قبول کنند نیز «دلگرم کننده»، و در مورد چین، «غیرعادی» است.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s