وزیر مهاجرت استرالیا پناهجویان و مهاجران غیرقانونی را ‹بی سواد و بدون مهارت های ابتدایی› دانست و گفت که این مهاجران غیرقانونی و پناهجویان عاملی برای از بین رفتن شبکه امنیت اجتماعی و تهدید شغل در استرالیا هستند.

au

وزیر مهاجرت استرالیا: پناهجویان و مهاجران غیرقانونی ‹بی سواد و بدون مهارت های ابتدایی’هستند

وزیر مهاجرت استرالیا پناهجویان و مهاجران غیرقانونی را ‹بی سواد و بدون مهارت های ابتدایی› دانست و گفت که این مهاجران غیرقانونی و پناهجویان عاملی

برای از بین رفتن شبکه امنیت اجتماعی و تهدید شغل در استرالیا هستند.

 

ه گزارش رادیو نشاط ، این محور سخنان ‹پیتر دوتون› وزیر مهاجرتاسترالیا به عرصه انتخابات این کشور کشید که قرار است 12 تیرماه پس از انحلال مجالس این کشور با فرمان فرماندار کل استرالیابرگزار شود.

امنیت مرزی و مهاجرت از موضوعات داغ سیاسی در استرالیامحسوب می شوند که در انتخابات گذشته این کشور نیز نقش مهمی ایفا کرد و منتج به اتخاذ سیاست هایی شد که براساس آن پناهجویانی که با قایق وارد این کشور می شوند، به بازداشتگاه های دور افتاده در کشورهای ‹نائور› و ‹پاپوآ گینه نو› منتقل می شوند.

شمار مهاجرانی که به استرالیا سفر می کنند، براساس سیاست های سختگیرانه کانبرا در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکایی کاهش یافته و سازمان ملل این قبیل سیاست های استرالیا را مورد انتقاد قرار داده است. 

دولت محافظه کار استرالیا سال گذشته اعلام کرد که 12 هزار پناهجو را از سوریه می پذیرد. از طرف دیگر، حزب کارگر که مخالف دولت فعلی استرالیا محسوب می شود نیز وعده داده است در صورتی که در انتخابات پیروز شود، این سهمیه را تا سال 2025 به 27 هزار نفر افزایش می دهد. 

‹پیتر دوتون› وزیر مهاجرت استرالیا که سیاست های مهاجرتی وی در سال های گذشته مشخص شده، در سخنانی که تارنمای ‹ای.بی.سی› منعکس کرد، گفت: این مهاجران حتی سواد زبان مادری خود را نیز ندارند، چه برسد به انگلیسی. این افراد فرصت های شغلی استرالیا را می گیرند و شکی در این مورد وجود ندارد.

وی افزود: بسیاری از این افراد بیکار می مانند در صف بیکارهای استرالیا قرار می گیرند و هزینه زیادی ایجاد کرده که منطقی نیست. 

احزاب مخالف از جمله حزب کارگر و حزب سبزها در واکنش به این اظهارات وزیر مهاجرت استرالیا اعلام کردند می توانند سهمیه مهاجران خارجی در این کشور را تا 50 هزار نفر افزایش دهند. 

مخالفان دولت استرالیا معتقدند وزیر مهاجرت این کشور با این بیانات نه تنها به مهاجران توهین کرده، بلکه نقش میلیون ها مهاجر را که کمک آنها باعث وضعیت خوب استرالیا شده نیز نادیده گرفته است. 

‹مالکوم ترنبول› نخست وزیر استرالیا نیز از اظهارات وزیر مهاجرتش حمایت کرد و گفت که بسیاری از پناهجویانی که به این کشور وارد می شوند، بیسواد هستند.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s