‌آلمان ۹۴ میلیارد یورو به پناهجویان اختصاص می‌دهد

almanann

آلمان پیش‌‌بینی کرده که در سال‌های آتی هزینه‌های مربوط به پناهجویان همچنان بالا خواهد بود. ایالت‌های آلمان نیز هزینه‌های واقعی پناهجویان را بیش از ارزیابی‌ها می‌دانند و از دولت فدرال خواسته‌اند سهم بیشتری را بپذیرد.

طبق گزارش هفته‌نامه اشپیگل، دولت آلمان در فکر اختصاص حدود ۹۳ میلیارد و ششصد میلیون یورو برای تأمین نیازهای پناهجویان تا سال ۲۰۲۰ است.

بنا بر این گزارش، وزارت دارایی آلمان در گفت‌وگوها با ایالت‌های این کشور هزینه‌ی پناهجویان در سال جاری را حدود ۱۶ میلیارد و یک‌صد میلیون یورو تخمین زده است. این هزینه به ۲۰ میلیارد و چهارصد میلیون یورو در سال ۲۰۲۰ خواهد رسید. بخشی از بودجه ۹۴ میلیارد یورویی صرف مبارزه با علل پناهجویی در مناطق بحران‌زده خواهد شد.

مقام‌های وزارت دارایی آلمان به ریاست ولفگانگ شویبله پیش‌بینی‌می‌کنند که در سال جاری ۶۰۰ هزار پناهجو، در سال آینده ۴۰۰ هزار و در سال‌های بعد از آن هر سال ۳۰۰ هزار پناهجو وارد آلمان شوند.

میان مسئولان دولت فدرال و ایالت‌های آلمان بر سر سقف هزینه‌های مربوط به پناهجویان و میزان مشارکت دولت فدرال کشاکش وجود دارد.

مسئولان ایالتی هزینه‌های سال جاری برای پناهجویان را ۲۱ میلیارد یورو تخمین زده‌اند که از ارزیابی دولت پنج میلیارد یورو بیشتر است. آن‌ها از دولت خواسته‌اند تا نیمی از این هزینه را تقبل کند.

پیش از این نشستی از نمایندگان دو طرف در ۲۲ آوریل برگزار شده بود که مذاکرات آن به نتیجه نرسید. اینک قرار است به منظور رسیدن به راه حل در پایان ماه مه نشست دیگری در سطح عالی میان دو طرف بر پا شود.

مقام‌های نزدیک به آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان می‌گویند، مجموع هزینه‌ها برای دولت فدرال، ایالت‌ها و مناطق شهری را تاریخ تا ۱۲ ماه مه محاسبه خواهند کرد.

اشپیگل می‌گوید، مطابق اظهارات مسئولان وزارت دارایی آلمان کمک‌های رفاهی برای پناهجویانی که تقاضای پناهندگی‌شان پذیرفته شده، از جمله کمک‌هزینه‌های بیکاری و مسکن بالغ بر ۲۵ میلیارد و هفتصد میلیون یورو خواهد بود.

برای دوره‌ آموزش زبان ۷/ ۵ میلیارد یورو اختصاص یافته و برای دوره کارآموزی نیز ۶/ ۴ میلیارد یورو در نظر گرفته شده است.

کارشناسان وزارت دارایی آلمان پیش‌بینی کرده‌اند، ۵۵ درصد پناهجویانی که به تقاضای پناهندگی‌شان پاسخ مثبت داده شده بعد از پنج سال از شغل برخوردار شده باشند.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s