هر یک از اعضای اتحادیه اروپا که از پذیرش پناهجویان سرباز زنند، بابت هر روز باید ۲۵۰هزار یورو جریمه بپردازند

erup222

با وجود اینکه دولت اردن ۳۰۰ پناهجوی سوری را پذیرفته اما همچنان بیش از ۶۰ هزار پناهجو در مرزهای این کشور در انتظار به سر می برند.

افزایش درگیری و خشونت ها در حلب نیز سبب شده تا بر تعداد پناهجویان افزوده شود. شبکه اسپانیایی TVE گزارشی درباره حمله به شهر حلب و مرگ پزشکان تهیه کرده است. حمله به بیمارستان قدس در شهر حلب، ششمین حمله طی یک هفته بود. حملاتی که نه تنها شهروندان سوری بلکه اینک پزشکان و پرستاران را نیز هدف قرار داده است.

دکتر معاذ در بین آخرین پزشکانی بود که در شهر حلب ماند و به مداوای بیماران و مجروحان مشغول بود. در ویدئویی که از بیمارستان به جا مانده او را تنها چند ثانیه پیش از حمله هوایی نیروهای ارتش سوریه به بیمارستان می بینیم. منابع محلی، جنگنده های سوری و روسی را در این حمله مقصر دانسته اند.

در پی این حملات اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به اتفاق آرا قطعنامه ای در محکومیت حمله به بیمارستان ها و اماکن درمانی و همچنین امدادرسانان در مناطق جنگی از جمله سوریه تصویب و این حمله را نیز محکوم کردند. بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل گفت: «حملات عمدی و مستقیم به بیمارستان ها، جنایات جنگی است و محروم کردن افراد از خدمات بهداشتی ضروری نقض جدی قوانین بین المللی بشردوستانه است.»

این اقدام شورای امنیت در حالی صورت گرفت که شهر حلب در مدت ۲ هفته صحنه خشونت هایی بود که جان بیش از ۲۷۰ نفر را گرفت.

پناهجو بپذیرید یا جریمه دهید

لبنان بیش از یک میلیون پناهجوی سوری را درخود جای داده است؛ رقمی که معادل حدود یک چهارم از جمعیت این کشور است. نخست وزیر هلند ضمن دیدار از این کشور به دولت لبنان وعده کمکی مالی، معادل ۸۰ میلیون یورو داده است. شبکه ۲ فرانسه در گزارشی به طرح جدید کمیسیون اروپا برای افزایش فشار به کشورهای اروپایی جهت پذیرش پناهجویان پرداخته است.

در صورت تصویب این طرح هر یک از اعضای اتحادیه اروپا که از پذیرش پناهجویان سرباز زنند، بابت هر روز باید ۲۵۰هزار یورو جریمه بپردازند. به عنوان مثال، بروکسل سال ۲۰۱۵ میلادی از اسلواکی خواست تا ۹۰۲ پناهجو را بپذیرید اما اسلواکی از آن زمان تاکنون برای پذیرش حتی یک پناهجو نیز اقدام نکرده است. بر این اساس و درصورتی که این طرح در کمیسیون اروپا به تصویب برسد، اسلواکی باید ۹۰۲ بار به تعداد پناهجویان، مبلغ ۲۵۰ هزار یورو بپردازد که رقمی بیش از ۲۰۰ میلیون یورو می شود یا برای لهستان که سهمیه ای معادل ۶ هزار و ۹۲ پناهجو در نظر گرفته شده بود، بیش از یک میلیارد یورو جریمه در نظر گرفته خواهد شد.

در صورت تصویب این طرح، قرار است تمام جریمه های پرداختی به کشورهایی همچون، ایتالیا، آلمان و یونان که بیشترین شمار پناهجویان را در یکسال اخیر پذیرفته اند، داده شود.

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s