» انتقال فوری مهاجران از نائورو و مانوس » به درخواست سازمان ملل

iranannn

به گزارش رادیو نشاط ، كمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد بر انتقال سریع پناهندگان و پناهجویان به خارج از بازداشتگاه ها استرالیادر این دو كشور اقیانوس آرام تاكید كرد.

‹امید› یك ایرانی مهاجر هنگامی كه اقدام به خودسوزی در بازداشتگاه نائورو كرد، یك تیم از كمیساریای عالی پناهندگان در این بازداشتگاه حضور داشتند. این مهاجر پس از انتقال به بیمارستانی در شهر بریزبن استرالیادرگذشت.

یك روز پس از خودسوزی این جوان ایرانی، یك زن 21 ساله سومالیایی نیز در این بازداشتگاه خودش را به آتش كشید و اكنون در وضعیت بحرانی قرار دارد.

به نوشته تارنمای ‹ای.بی’سی’، كمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در بیانیه ای تاكید كرد ‹هیچ شكی وجود ندارد كه سیاست فعلی (استرالیا) و پردازش دریایی و بازداشت طولانی مدت (این مهاجران) بسیار مضر است›.

براساس این بیانیه، حدود دو هزار ‹پناهنده بسیار آسیب پذیر و پناهجو› در جزیره مانوس و نائورو با وجود تلاش های دولت پاپوآ گینه نو و نائورو وجود دارند.

كمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل اعلام كرد كه نگرانی اصلی این كمیساریا در حال حاضر انتقال فوری این پناهندگان و پناهجویان به مكان هایی با پشتیبانی و خدمات مناسب است.

‹كاترین استوبرفیلد› از دفتر منطقه ای كمیساریای عالی پناهندگان در كانبرا، گفت كه حوادث اخیر بخشی از یك زنجیره رو به وخامت از سلامت روان این مهاجران و پناهجویان است كه طی چند سال گذشته در بازداشتگاه نائورو بسر می برند.

وی گفت: ‹این (خودسوزی و خودآزاری ها) بسیار قابل پیش بینی بود و نتیجه بازداشت های طولانی مدت است. این در واقع علامتی واقعی از این امر است كه این افراد در حال حاضر همه امید خود را از دست داده اند›.

براساس آمار وزارت مهاجرت استرالیا صدها حمله و تجاوز جنسی به كودكان در بازداشتگاه های پناهجویان در نائورو و مانوس ثبت شده است.

در این بازداشتگاه ها تاكنون چند جوان مهاجر ایرانی مورد ضرب و شتم قرار گرفته و جان خود را از دست داده اند.

استرالیا در مانوس و نائورو بازداشتگاه هایی برای جلوگیری از ورود پناهجویان به خاك این كشور تدارك دیده است كه در شرایط بسیار بدی اداره شده و واكنش جامعه بین الملل را بدنبال داشته است. 

استرالیا تلاش دارد این دسته از پناهجویان كه درخواست اقامت آن ها رد شده است را به كشورشان بازگرداند و تاكید دارد این افراد باید به اجبار به كشور خود بازگردند، اما ایران این روش كانبرا را رد كرده است.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s