بازگشت داوطلبانه یک پناهجوی مسیحی ا یرانی از هلند : زندان ایران بهتر است تا کمپ های هلند

itannni

پناهجوى ايرانی درخواست پناهندگی خود را پس گرفت.

يك پناهجوى ايرانی بعد از هفت ماه اقامت در هلند تصميم به ترك این کشور و بازگشت به ايران گرفت.

به گزارش مجله ی سروش هلند و به نقل از سايت خبری NOS خانم اُلگا نوروزی بعد از زندگی در سه مركز اسكان پناهجويان، به ايران بازگشت.

كيفيت بد غذا، درمان و درگيری و فحاشی در اين مراكز، از علت های تصميم وی عنوان شده است.

اين پناهجوی بيست ساله ايرانی با ابراز ناراحتی از شرایط نامساعد زندگی در مراكز اسكان در هلند طى گفت و گويى راديويى به NOS گفت: واضح است كه مردمان هلند را دوست دارم اما دولت این کشور را نه! بارها در این هفت ماه مریض شدم اما درمانی مناسب تر از قرص های پاراستامول به من پیشنهاد نشد.

درخواست مکرر من برای داشتن یک تشک راحت با جواب منفی مسوولان کمپ ها روبرو شد. هیچ کاری برای انجام نداشتم. شرایط به قدری نامناسب بود که زندگی در زندان های ایران را به این نوع کمپ ها ترجیح می دهم.

وي كه اين مطالب را لحظاتی قبل از ترك آمسترام به سمت تهران در فرودگاه اسخيپول بيان مي كرد از مدت زمان طولانی پروسه ی پناهندگی شكايت كرده و افزود: بعد از اين كه متوجه شدم حداقل يك سال ديگر براي روشن شدن تكليف درخواست پناهندگی ام بايد منتظر بمانم تصميم به بازگشت به سرزمين پدری ام را گرفتم.

اين پناهجوی مسيحی ايرانی از شاخه پروستان با گذشتن از یک مسیر طاقت فرسا از تركيه، يونان، منطقه بالكان، اتريش و آلمان وارد هلند شده و به دلايل مذهبی درخواست پناهندگی خود را تسلیم اداره مهاجرت کرده بود.

“امضای برگه بازگشت و ترك هلند قطعاً تصميم خوشايندی برای اين پناهجوی ايرانی نخواهد بود.” وكيل خانم نوروزی با ذكر اين مطلب افزود از آنجا كه موكلش، ايران را به صورت غيرقانونی ترك كرده است قطعاً در بدو ورود به فرودگاه توسط پليس ايران بازداشت خواهد شد.

افزايش تعداد بازگشت پناهجويان به كشورهای خود فقط به خانم نوروزی ختم نمی شود. مسوولان مراكز اسكان پناهجويان و سازمان حمايت از آنها ( vwn ) از بيشتر شدن تقاضا براي بازگشت داوطلبانه پناهجويان (به ویژه در بین سوری ها) خبر می دهند. دليل اين بازگشت ها نامه ی اخير وزير مهاجرت هلند مبنی بر طولانی تر شدن پروسه ی درخواست پناهندگی و تغيير قانون الحاق خانواده های اين افراد عنوان شده است.

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s