هلند از بازگرداندن پناهجویان غیر سوری به ترکیه استقبال کرد

هلند

به گزارش مجله سروش به نقل از تلویزیون هلند، روز دوشنبه اتحادیه اروپا توافقنامه مهمی با ترکیه امضا خواهد کرد  که در آن در مورد راه های مقابله با ورود غیرقانونی مهاجران از ترکیه به داخل اتحادیه اروپا توافقخواهد شد.

مارک روته نخست وزیر هلند احتمال توافق طرفین برای بازگرداندن مهاجران غیرقانونی به ترکیه را یکی از نقاط مثبت طرح مشترک دو طرف دانست و از آن استقبال کرد.

به گفته کندرز وزیر امور خارجه ی هلند مذاکرات ترکیه و اتحادیه اروپا در تعطیلات آخر این هفته نیز ادامه می یابد و قرار است همه نکات روی کاغذ ثبت شود. (تبدیل توافقات به تفاهمنامه که روز دوشنبه امضا میشود.) به این ترتیب تمامی پناهجویان غیر سوری که از ترکیه راهی اروپا شوند، به خاک ترکیه بازگردانده خواهند شد.

این توافق فقط به بازگرداندن پناهجویانی که در خواستشان در کشورهای اروپایی رد میشود محدود نمیشود. بلکه اروپا از ترکیه میخواهد جلوی خیل قایق هایی را که از آب های این کشور خودشان را به یونان میرسانند هم بگیرد.

هم اکنون روزانه 2 هزار نفر با قایق از ترکیه به یونان می روند و اتحادیه اروپا از ترکیه میخواهد این آمار حداقل نصف شود.

در مقابل قرار است اروپا هر ساله صدها هزار نفر از پناهندگانی را که در کمپ های ترکیه هستند و درخواست شان تائید شده است، بطور قانونی به اروپا بیاورد.

به گفته ی مارک روته اجرای این طرح دو حسن عمده دارد: یکی از بین رفتن بازار سودجویان قاچاق انسان از راه قایق و دیگری تقسیم متناسب پناهجویان در کشورهای مختلف اروپایی.

هر چند یکی از مقامات رده بالای ترکیه در امور مهاجرت این طرح را به «پرتاب مشکلات مهاجرتی اروپا پشت نرده های ترکیه» تعبیر کرده است.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s