مزاحمت‌های جنسی از سوی دو پناهجوی افغان و مقاومت علیه پلیس

almannn22

بنا به گزارش پلیس شمال آلمان دو پناهجوی افغان، شامگاه پنجشنبه (۲۵ فوریه) سه دختر جوان بین ۱۵ تا ۱۷ ساله را مورد آزار و اذیت جنسی قرار دادند. متهمان هنگام دستگیری نیز با ماموران پلیس درگیر شدند و به آنان توهین کردند.

پلیس اداره‌ی مرکزی شهر کیل، دو جوان پناهجوی ۱۹ و ۲۶ ساله‌ی افغان را به ارتکاب جرایم ضرب و شتم، آزار جنسی، تهدید و ارعاب و مقاومت در برابر پلیس متهم کرد. این متهمان ابتدا با تلفن دستی خود در رستورانی در مرکز خرید شهر از سه دختر جوان فیلم گرفتند و دوستان خود را با ارسال فیلم به همراهی تشویق کردند. پس از مدت کوتاهی‌، به تدریج ۲۰ تا ۳۰ پناهجوی دیگر در محل گردآمدند.

این افراد به‌طور جمعی به مزاحمت‌های جنسی و لفظی خود علیه دختران جوان ادامه دادند.

شاهدان عینی گزارش می‌دهند که در این حال دو تن از دختران ابتدا با عجله رستوران را ترک کردند، ولی پس از چند دقیقه دوباره برای کمک به دوست خود که در محل مانده بود، به آن‌جا بازگشتند. در این میان دو تن از پناهجویان در حال فیلم گرفتن به طرف میز دختران رفتند، کنار آن‌ها نشستند و هم‌چنان به کار خود ادامه دادند.

پس از آن که شاهدان عینی ماموران امنیتی مرکز خرید را از ماجرا با خبر ساختند، چند مامور امنیتی به محل حادثه اعزام شدند و پناهجویان نامبرده و دو مظنون دیگر را دستگیر کردند. بر اساس گزارش پلیس، دستگیرشدگان با این ماموران نیز درگیر شدند و به آنان توهین کردند.

به گزارش خبرگزاری‌ها در حال حاضر یک واحد ویژه‌ی بررسی این گونه جرایم در اداره‌ی پلیس مرکزی، تحقیق درباره‌ی این حادثه و ارزیابی فیلم تلفن دستی متهمان را آغاز کرده است. قرار است ماموران پلیس در روزهای آینده، به‌طور دایم محله‌های موسوم به «ناآرام» شهر را زیر نظر بگیرند.

پلیس شهر کیل می‌گوید که آزار جنسی ارتکابی از سوی متهمان، «مانند موارد شب سال نوی میلادی در کلن» نبوده است.

در این شب تعرضات جنسی گسترده‌ای علیه زنان و دختران جوان همراه با جیب‌بری و کیف‌زنی صورت گرفت. سه تن از عاملان این ماجراها که همگی پناهجو هستند، روز ۲۴ فوریه در برابر دادگاهی در شهر کلن قرار گرفتند و به حبس‌هایی تعلیقی محکوم شدند. تعرضات جنسی، از جمله موارد اتهام محکوم‌شدگان نبود.

منبع : dw

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s