محکومیت سه تن از عاملان حوادث شب سال نو میلادی در کلن

alaman22121

در کلن سه تن از عاملان رویدادهای شب سال نو میلادی در این شهر در برابر دادگاه قرار گرفتند و به حبس‌هایی تعلیقی محکوم شدند. این افراد به تعرضات جنسی علیه زنان در آن حوادث متهم نبودند.

نزدیک دو ماه پس از حوادث شب سال نو میلادی در کلن که در آن تعرضات جنسی گسترده‌ای علیه زنان به همراه جیب‌بری و کیف‌زنی از آنان انجام گرفت، روز چهارشنبه (۲۴ فوریه/۵ اسفند) سه تن از متهمانی که همگی پناهجو هستند، در برابر دادگاهی در شهر کلن قرار گرفتند.

متهم نخست یک مرد مراکشی ۲۳ ساله است که به جرم دزدی و داشتن مواد مخدر مجرم شناخته شد و دادگاه او را به ۶ ماه حبس تعلیقی و ۱۰۰ یورو جریمه‌ی نقدی محکوم کرد.

در محکمه‌ا‌ی دیگر یک جوان مراکشی و مرد دیگری که هنوز تابعیت او روشن نیست به جرم دزدی به حبس‌های تعلیقی محکوم شدند. به این سه تن اتهام تعرض جنسی به زنان وارد نشده بود. محاکمه‌ی این سه تن با حضور گسترده‌ی رسانه‌ها برگزار شد.

در شب سال نو میلادی در اطراف ایستگاه اصلی قطار در شهر کلن، تعرضات گسترده‌ی جنسی علیه شمار زیادی از زنان همراه با جیب‌بری و کیف‌زنی از آنان انجام گرفت.

به گفته‌ی شاهدان عینی این تعرضات و جیب‌بری‌ها عمدتا توسط افرادی با ظاهر شهروندان کشورهای شمال آفریقا و کشورهای عربی صورت گرفته بود. تا کنون در این رابطه ۱۱۰۰ شکایت به دادستانی کلن تسلیم شده که نیمی از آنها مربوط به تعرضات جنسی است.

محکمه‌ی نخست

در نخستین محکمه‌ی امروز مرد ۲۳ ساله‌ای که در آلمان پناهجوست مجرم شناخته شد که در شب سال نو میلادی حدود ساعت ۲۳ از زن جوان ۲۰ ساله‌ای از اهالی ایالت بادن‌وورتمبرگ تلفن هوشمند او را دزدیده است.

او در زمان ارتکاب جرم تحت تاثیر الکل بوده و در خون او یک پرومیل الکل وجود داشته است. افزون بر آن، حدود ۱ /۰ گرم آمفتامین نزد او یافت شده است. این مرد در دادگاه به جرم خود اعتراف کرد، خود را نادم نشان داد و از قربانی پوزش خواست.

زن جوانی که قربانی این ماجرا بود می‌خواسته شب سال نو را با گروهی از دوستان خود در نزدیکی کلیسای جامع کلن جشن بگیرد. هنگامی که او مشغول عکس گرفتن از کلیسای جامع بوده، متهم تلفن هوشمند او را او را می‌رباید و پا به فرار می‌گذارد. زن او را تعقیب می‌کند و موفق به گرفتن او می‌شود. مرد سپس تلفن هوشمند زن را به او پس می‌دهد.

این زن همچنین در دادگاه شهادت داد که در نزدیکی کلیسای جامع کلن به او دست‌درازی جنسی شده است، ولی به دلیل ازدحام جمعیت نتوانسته عامل این کار را تشخیص دهد. متهم این پرونده منکر آن شد که در تعرض جنسی به زنان دست داشته است.

محکمه‌ی دوم

در محکمه‌ی دوم دو مرد جوان ۱۸ و ۲۲ ساله در برابر دادگاه قرار گرفتند. آنان متهم بودند که به همراه دو نفر دیگر که هنوز هویت آنان شناخته نشده در شب سال نو میلادی روی پل «هوئن‌تسولرن» در نزدیکی ایستگاه قطار کلن، کیفی را که حاوی یک دوربین عکاسی بوده دزدیده‌اند.

متهم ۲۲ ساله پیش از صدور حکم ابراز پشیمانی کرد و گفت دیگر به چنین کاری دست نخواهد زد. دادگاه این مرد را به سه ماه حبس تعلیقی و جوان ۱۸ ساله را که همدست او بوده به حبس تعلیقی برای جوانان محکوم کرد که تا دو سال معلق خواهد بود.

این جوان در دادگاه اعتراف کرد که در سه مورد دیگر نیز دزدی کرده است. قاضی دادگاه که زن بود برای او به دلیل جوانی مجازات حبس در نظر نگرفت، ولی اگر او در دو سال آینده بار دیگر جرمی مرتکب شود، با مجازاتی سنگین‌تر روبرو خواهد شد.

این جوان ۱۸ ساله نیز اهل مراکش است، ولی ملیت نفر دوم هنوز معلوم نشده است. کیف دزدیده شده نیز تا کنون یافت نشده است. همدستی این دو نفر با یکدیگر احتمالا تصادفی بوده است. قربانی این حادثه موفق شده بود این دو نفر را نگه دارد تا پلیس سر برسد.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s