پیشبینی جدید از تعداد پناهجویان در سال جاری

سوئد22

اداره مهاجرت پیشبینی کرده است که در سال جاری بین ۷۰ تا ۱۴۰هزار پناهجو به سوئد خواهند آمد. این پیشبینی شامل سه ارزیابی مختلف می شود که بر اساس سناریوهای مختلف بنا نهاده شده اند.

 

اداره مهاجرت بر اساس سه سناریوی مختلف پیشبینی کرده است که بین ۷۰تا ۱۴۰هزار پناهجو در سال جاری درخواست پناهندگی به این اداره تسلیم خواهند کرد.

در صورتی که کنترل مرزها از سوی اتحادیه اروپا و ترکیه موثر نباشد، احتمال ورود ۱۴۰هزار پناهجو به سوئد می رود که ۲۷هزار نفر از این رقم شامل کودکان تنهای پناهجو خواهد بود.

در سناریو دیگر، اگر کنترل مرزها ی موثری صورت بگیرد، تعداد پناهجویانی که به سوئد می رسند تا ۷۰هزار نفر کاهش خواهد یافت، که شامل ۱۲هزار کودک تنها خواهد بود.

سناریوی  سومی که اداره مهاجرت در نظر گرفته شامل وضعیتی میانی می شود که در آن صورت سوئد میزبان چیزی حدود ۱۰۰هزار پناهجو خواهد بود.

این اداره همچنین محاسبه کرده است که ورود این تعداد پناهجو، هزینه ای بالغ بر ۴۱ تا ۴۳ میلیار کرون برای سوئد خواهد داشت.

مدیر کل اداره مهاجرت، آندرش دانیلسسون، از عدم اطمینان در رابطه با تعداد دقیق پناهجویانی که به سوئد مراجعه خواهند کرد می گوید:« پیشبینی آینده در مواجهه با شرایط مختلفی که روی خواهد داد دشوار است. مسائل سیاسی نقش تعیین کننده ای خواهند داشت.

اینکه ترکیه با کمک 31 میلیارد یوریی که از سوی اتحادیه اروپا برای کنترل مرزها دریافت کرده چه خواهد کرد؟ و یا اینکه مرزهای خارجی اتحادیه اروپا چگونه کنترل خواهد شد؟ ما نمی دانیم که سیاستمداران چطور به این مسائل می اندیشند.

ما حتی نمی دانیم که مرزهای سوئد تا چه تاریخی کنترل خواهد شد. همه این مسائل باعث می شود تا پیشبینی ما نامطمئن باشد.»

این اداره در سال گذشته پیشبینی کرده بود که در حدود 74هزار پناهجو به سوئد خواهند رسید اما در عمل این رقم به چیزی حدود 163هزار نفر رسید.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s