اسلواکی ما نمیخواهیم به زنان ما دست‌درازی کنند: پناهجو مسلمان نمی پذیریم

اسلواکی

اسلواکی در واکنش به حوادث سال نو در آلمان پناهجوی مسلمان نمی‌پذیرد

نخست‌وزیر اسلواکی به عنوان نخستین سیاست‌مدار اروپایی در واکنش به حوادث شهر کلن در آلمان اعلام کرد که پناهجویان مسلمان را در این کشور نخواهد پذیرفت. او ایده جامعه چند فرهنگی در اروپا را شکست‌خورده دانست.

در واکنش به تعرض جنسی گروهی مردان به زنان در شب سال نو در شهر کلن آلمان، نخست‌وزیر اسلواکی سخت‌گیری در پذیرش پناهجویان مسلمان را صحیح خواند. رابرت فیکو بار دیگر تأکید کرد که اسلواکی پناهجوی مسلمان نخواهد پذیرفت.

نخست‌وزیر اسلواکی در واکنش به حوادث کلن و شمار دیگری از شهرهای آلمان تصریح کرد: «ما نمی‌خواهیم که در اسلواکی هم وضعیتی مانند کلن پیش آید و کسانی که طرز فکر و شیوه زندگی‌شان کاملأ با ما متفاوت است به زنان ما دست‌درازی کنند.»

 

او تأکید کرد که فرهنگ استقبال از پناهجویان شکست خورده و تصور اینکه افرادی با مذهبی دیگر به راحتی جذب جامعه میزبان می‌شوند احمقانه است. او گفت: «تفکر جامعه چند فرهنگی در اروپا در عمل قابل اجرا نیست.»

به عقیده نخست‌وزیر اسلواکی میان حملات تروریستی پاریس و حوادث کلن و پناهجویان «ارتباط روشنی» وجود دارد و «اتحادیه اروپا خطر گشودن مرزها را دست‌کم گرفته است».

رابرت فیکو که تا کنون برابر درخواست اتحادیه اروپا برای سهمیه‌بندی پناهجویان مقاومت کرده است‌، افزود: «ما داوطلبانه تصمیمی نخواهیم گرفت که امکان شکل‌گیری جامعه‌ای مسلمان در اسلواکی را فراهم کند.»

تنها ۱۶۹ درخواست پناهندگی در اسلواکی

اسلواکی با مراجعه به دادگاه عالی اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ از سیاست سهمیه‌بندی پناهجویان اتحادیه اروپا شکایت کرده است. این کشور ماه مارس (فروردین) شاهد انتخابات پارلمانی خود خواهد بود.

بر اساس همه‌پرسی‌ها پیش‌بینی می‌شود که حزب سوسیال دمکرات نخست‌وزیر اسلواکی اکثریت قاطع کرسی‌های پارلمان را از آن خود خواهد کرد.

اسلواکی از میانه سال ۲۰۱۶ میلادی ریاست دوره‌ای شورای اتحادیه اروپایی در بروکسل را بر عهده خواهد گرفت.

اسلواکی در هفته‌های اخیر به صورت داوطلبانه ۱۴۹ پناهجوی مسیحی سوری را از عراق به این کشور منتقل کرده است. این کشور کوچک اروپایی البته تا کنون خود را از بحران پناهجویان دور نگاه داشته است.

در سال ۲۰۱۵ میلادی تنها ۱۶۹ نفر در اسلواکی درخواست پناهندگی کردند که از میان آنها تنها درخواست هشت نفر پذیرفته شده است

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s