کارت‌های اقامت دائم کانادا تغییر می‌کنید

canada

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا اعلام نمود در نظر دارد کارت اقامت دائم(PR Card) جدید را با ظاهری متفاوت و ویژگی‌های پیشرفته امنیتی برای همگام شدن با پیشرفت تکنولوژی صادر نماید.

کارت اقامت دائم کانادا، یک کارت پلاستیکی و حاوی اطلاعاتی از قبیل قد، رنگ چشم، جنسیت و سایر مشخصات دارنده کارت است. عکس لیزری دارنده کارت به همراه امضای دارنده به روی کارت است. لازم به توضیح است در طراحی جدید، اطلاعات شخصی بر روی کارت کدگذاری شده و تنها برای مقامات و افسران اداره مهاجرت کانادا قابل دسترس است.

از جمله ویژگی‌های جدید کارت اقامت دائم می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

• عکس دارنده کارت با فرمت جدید و سایز 5 در 7سانتی‌متر مورد نیاز خواهد بود

• مشخصه گروه و یا برنامه مهاجرتی که فرد برآن اساس موفق به اخذ اقامت دائم شده است، از اطلاعات مندرج در کارت اقامت حذف می‌شود.

• افزایش تعداد حروف مجاز برای نام دارنده کارت، از20 حرف برای نام فامیل و 15 حرف برای نام اول، به 28 حرف برای هر یک از دو نام تغییر پیدا کرده است. در نتیجه افرادی که دارای نام و نام فامیل طولانی هستند، با مشکل حذف حروف نام، مواجه نخواهند شد.

• ویژگی‌های امنیتی جدیدی همانند جوهرهایی که دارای مقاومت‌های ویژه‌ای در برابر کپی و یا جعل کردن هستند، و یا تعبیه فویل گرافیک در کارت، اضافه نمودن یک تراشه شناسایی با فرکانس رادیویی(RFID) با شماره شناسایی منحصر به فرد برای هر کارت ایجاد خواهد شد. 

بر اساس اعلام و تایید اداره مهاجرت و شهروندی این تراشه شناسایی تعبیه شده در کارت‌های جدید، حاوی اطلاعات شخصی فرد نیستند و به منظور حفظ امنیت اطلاعات شخصی تنها حاوی یک شناسه منحصر به فرد برای دارنده کارت است. هنگامی‌که مهاجر از مرز زمینی با وسیله نقلیه شخصی عبور می‌کند، این تراشه کارت اقامت فعال شده و به‌وسیله رادارهای امنیتی ردگیری و خوانده خواهد شد.

اطلاعات دریافتی و منحصر به فرد از این تراشه به یک پایگاه امن منتقل شده و به عنوان کلیدی برای بارگیری اطلاعات مربوط به رکورد مسافر مورد استفاده مامورین مرزی قرار می‌شود. این اطلاعات تنها قابل دسترس افسران خدمات مرزی و حوزه‌های بازرسی است تا به منظور بررسی‌های مسائل امنیتی قبل از ورود افراد به خاک کانادا و شناسایی دارنده کارت، مورد استفاده قرار گیرد.

نصب و راه‌اندازی خواندن و ردگیری این تراشه (RFID) در گذرگاه‌های مرزی زمینی‌، برای عمل‌کرد از آغاز سال 2016 برنامه‌ریزی شده است. در نتیجه کلیه کارت‌های اقامتی که برای مهاجرین تازه وارد و یا کارت‌هایی که از طریق درخواست تمدید از ماه دسامبر امسال صادر شده‌اند، دارای ماهیت جدید هستند. 

در صورتی‌که مسافرین برای ورود به کانادا از سیستم حمل و نقل هوایی، قایق و یا از یکی از وسایل مسافرتی گروهی همانند قطار یا اتوبوس برای ورود به کانادا استفاده نمایند، نشان دادن کارت دائم اقامت برای تایید و بررسی وضعیت اقامتی مهاجرین پیش از ورود الزامی است. 

بدیهی است از آغاز سال 2016، در اختیار داشتن کارت اقامت دائم جدید کانادا هنگام سفر، می‌تواند به عنوان یک سند موقت سفر مورد استفاده قرار گیرد و افسران مرزی قادر خواهند بود به کلیه اطلاعات لازم برای شناسایی دقیق مسافر دسترسی داشته باشند.

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s