«دولت استرالیا: ایران امن است»

iran2

یک سخنگوی وزارت امور خارجه استرالیا گفته است کاهش سطح هشدار سفر به ایران، به این معناست که دولت کانبرا ایران را یک کشور امن و با ثبات می‌داند.

دولت استرالیا سطح هشدار امنیتی سفر شهروندان این کشور به ایران را کاهش داده و نام ایران را در لیست اهداف سفرهای توریستی شهروندان خود قرار داده است.

«سیدنی مورنینگ هرالد» وزارت امور خارجه استرالیا هم‌زمان با بهبود روابط ایران با کشورهای اروپایی در آستانه اجرایی شدن برجام، اقدام به تغییر روی‌کرد خود نسبت به ایران کرده است.

دولت استرالیا سطح هشدار سفر به ایران را از «وضعیت ارزیابی ضرورت سفر به ایران» به «سفر با در نظر گرفتن احتیاط» تغییر داده است.

این بدان معناست که شهروندان استرالیا اگر پیشتر برای سفر به ایران می‌بایست یک ضرورت شخصی یا کاری الزامی داشتند از این به بعد می‌توانند حتا برای دیدن آثار توریستی و سفرهای سیاحتی و گردشگری با در نظر گرفتن شرایط امنیتی به ایران بیایند.

تصمیم دولت استرالیا در پی سفر ماه آوریل گذشته خانم «جولی بیشاپ» وزیر امور خارجه استرالیا به تهران و توافقات تهران و کانبرا برای پذیرش هزاران پناهجوی ایرانی و همکاری‌های اطلاعاتی ایران و استرالیا برای مبارزه با گروه داعش اعلام می‌شود.

حزب کارگر استرالیا نسبت به سطح هشدار سفر به ایران اعتراض داشت و در ماه ژوئن سال جاری از دولت استرالیا خواسته بود سطح هشدار سفر به ایران را کاهش دهد.

با وجود کاهش سطح هشدار، وزارت امور خارجه استرالیا به شهروندان این کشور توصیه کرده در صورت سفر به ایران در حد ضرورت به مناطق مرزی با عراق، پاکستان و افغانستان نروند.

یک سخنگوی وزارت امور خارجه استرالیا گفته است کاهش سطح هشدار سفر به ایران، به این معناست که دولت کانبرا ایران را یک کشور امن و با ثبات می‌داند.

دولت استرالیا در سال ۲۰۱۲ نام ایران را به دومین سطح بالای هشدار امنیتی سفر قرار داد. پس از سطح هشدار «مطلقن سفر نکنید» که بالاترین سطح هشدار برای ممنوعیت سفر شهروندان استرالیا به کشورهای دیگر است، ایران در سال ۲۰۱۲ به سطح سفرهای ضروری افزایش یافت.

هم اینک و با تصمیم جدید دولت استرالیا نام ایران در کنار برخی دیگر از کشورهای واقع در خاورمیانه هم‌چون اردن و کویت و نیز اسراییل قرار دارد.

عربستان سعودی هم اینک به لحاظ سطح هشدار در وضعیت سابق ایران است؛ وزارت امور خارجه استرالیا هم‌چنین کشورهای یمن، سوریه و عراق را در لیست «مطلقن سفر نکنید» قرار داده است.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s