دانمارک می خواهد دارایی پناهجویان را برای تامین هزینه آنها مصادره کند

دانمارک

تلفن همراه، ساعت، حلقه ازدواج و پول نقدی تا سقط ٣٠٠٠ کرون؛ اینهااز جمله دارایی هایی است که پناهجویان حق دارند در حین ورود به دانمارک همراه داشته باشند.

 

پلیس دانمارک قصد دارد، اشیاء ارزشمند پناهجویان را از آنها بگیرد و از آن برای تامین مخارج پروسه پناهندگی استفاده کند. این تصمیمی است که از سوی اداره مهاجرت دانمارک اتخاذ شده است

به عبارتی، دولت دانمارک، تعیین می کند که پناهجویان چه میزان پول و دارایی می توانند همراه داشته باشند و چه میزان از آن توسط دولت مصادره می شود. اموالی که توسط دولت مصادره می شود، قرار است خرج پروسه پناهندگی شود.

سورن پیند، وزیر دادگستری دانمارک در این زمینه گفته است: «این پیشنهاد تنها افرادی را دربرمی گیرد که با کیسه ای پر از الماس به دانمارک می آیند و درخواست پناهندگی می کنند».

سخنگوی اداره مهاجرت دانمارک در این زمینه می گوید: «این منطقی نیست که مالیات دهندگان دانمارکی، هزینه زندگی پناهجویانی را بدهند که خودشان دارایی دارند.»

در حال حاضر روزانه حدود ٢٠٠ پناهجو وارد دانمارک می شوند و مقامات دولتی این کشور آشکارا ابراز امیدواری کرده اند که سیاست سخت گیرانه جدید این کشور، این پیغام را به پناهجویان منتقل کند که دانمارک دیگر جای مناسبی برای ارائه درخواست پناهندگی نیست.

رادیو سوئد

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s