«یک و نیم میلیون پناهجو تا پایان امسال وارد آلمان می‌شوند»

آلمان

پیش‌بینی قبلی دولت آلمان مبنی بر ورود ۸۰۰ هزار پناهجو به این کشور تا پایان امسال ظاهرا نادرست از آب درآمده است. یک گزارش محرمانه فاش کرده که تعداد پناهجویانی که تا پایان امسال وارد آلمان می‌شوند به یک ونیم میلیون می‌رسد.

 

روزنامه «بیلد» چاپ آلمان از قول منبعی در اداره امور خارجیان این کشور که نامش فاش نشده، نوشته است که تعداد پناهجویانی که تا پایان سال ۲۰۱۵ به آلمان می‌آیند بسیار بیشتر از رقمی است که قبلا اعلام شده بود.

دولت آلمان پیشتر اعلام کرده بود که تا پایان سال جاری میلادی ۸۰۰ هزار پناهجو وارد آلمان می‌شوند. بر اساس گزارش روزنامه «بیلد» که منبع آن یک گزارش محرمانه اداره امور خارجیان آلمان است، این رقم اما تقریبا دو برابر شده و تعداد پناهجویان آلمان تا پایان سال ۲۰۱۵ به یک میلیون و نیم خواهد رسید.

بر اساس این گزارش، دولت آلمان پیش‌بینی کرده که تنها از اکتبر تا دسامبر (سه ماه) حدود ۹۲۰ هزار پناهجوی جدید وارد این کشور خواهند شد. بر همین مبنا، دولت آلمان پیش‌بینی می‌کند که تا پایان سال جاری تعداد پناهجویانی که به این کشور می‌آیند به یک و نیم میلیون نفر برسد. این رقم پیشتر بین ۸۰۰ هزار تا حداکثر یک میلیون اعلام شده بود.

توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان، تصریح کرده که در حال حاضر پیش‌بینی رقم دقیق پناهجویان ممکن نیست چرا که به گفته او بخش قابل توجهی از پناهجویان یا از ثبت نامشان خودداری کرده‌اند یا علیرغم ثبت نام در یک محل، به محل دیگری رفته‌اند.

 

ر گزارش محرمانه‌ای که منبع تهیه خبر روزنامه «بیلد» بوده، همچنین از احتمال بروز اختلال در تامین نیازهای اولیه پناهجویان صحبت شده است. در حال حاضر نیز تهیه وسایل اولیه ضروری مثل محل اقامت و نیازهای بهداشتی پناهجویان با مشکل روبرو شده است.

به نوشته این گزارش محرمانه، مشکل دیگری که در مورد پناهجویان وجود دارد «ساختار خانوادگی» حاکم بر کشورهایی است که این پناهجویان از آنجا می‌آیند. اکثریت این پناهجویان از خاورمیانه به آلمان می‌آیند و با توجه به روابط فامیلی و نیز تعداد زیاد اعضای خانواده در این منطقه، باید روی این موضوع نیز حساب شود که هر پناهجویی که به عنوان پناهنده در آلمان پذیرفته می‌شود، به طور متوسط می‌تواند چهار تا هشت نفر دیگر از اعضای خانواده‌اش را به آلمان بیاورد.

افزایش انتقادها به مرکل

مجموعه این گزارش نشان از افزایش انتقادها نسبت به صدراعظم آلمان آنگلا مرکل دارد که اعلام کرد: «ما از عهده این مسئله بر می‌آییم.» حزب سوسیال دموکرات آلمان نسبت به «فشار بیش از حد» به آلمان هشدار داده و حزب دموکرات مسیحی، حزب مرکل نیز ظرفیت آلمان را «لب مرز» دانسته است. حزب سوسیال مسیحی، حزب متحد مرکل نیز به طور مرتب صدراعظم را به دلیل «ادعای بدون سند» او مورد انتقاد قرار می‌دهد. آنگلا مرکل اما انتقادها را رد کرده و همچنان از سیاست خود در قبال پناهجویان دفاع می‌کند.

در مقابل این انتقادها، اپوزیسیون دولت کنونی آلمان از سیاست‌های آنگلا مرکل در قبال پناهجویان دفاع می‌کند. رهبر فراکسیون حزب سبزها در پارلمان آلمان گفته است که محدودیت در پذیرش پناهجویان با ارزش‌های اساسی اروپایی تناقض دارد. او گفته است: «آیا ما باید پناهجویانی را که از سوریه به آلمان می‌آیند به میانه جنگ داخلی سوریه یا به دریای مدیترانه برگردانیم؟»

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s