سیستم ورود سریع مهاجران تاکنون ناموفق بوده

 

 

 

CANADA

 در حالیکه بیش از 112,700 نفر تقاضای اقامت دائم تحت سیستم مهاجرت جدیدی که از ژانویه اعمال گردیده، ارائه شده است تنها ده درصد آنها توانسته اند دعوتنامه ارسال تقاضانامه را به دست آورند.

و با وجود اینکه قرار بود تحت سیستم ورود سریع، رسیدگی به تمام تقاضاها در یک بازه زمانی شش ماهه به سر انجام رسد، تا کنون تنها 844 ویزای اقامت دائم صادر شده و از میان آنها فقط 411 نفر تا ماه جولای امسال وارد کانادا شده اند. 

از میان 12,017 نامزد انتخاب شده برای اقامت دائم 85 درصد آنها در هنگام ارائه تقاضا با ویزاهایی موقت ساکن کانادا بودند. قابل توجه است که بیشترین تعداد متقاضیان متعلق به شهروندان کشورهای هندوستان، فیلیپین، انگلستان، ایرلند و چین می باشند. 

به نظر شوشانا گرین وکیل مهاجرت ساکن تورنتو «شگفت انگیزاست که تنها 844 ویزا برای برنامه ای صادر شود که تاکنون بیش از 12 هزار تقاضا را جذب نموده است. از میان این 844 نفر هم تا کنون فقط 411 نفر به عنوان مقیم دائم وارد کانادا شده اند». 

تحت برنامه دو مرحله ای جذب مهاجران ماهر، نخست تمام تقاضاها مورد رصد و رسیدگی قرار گرفته و پس از رده بندی تعدادی از آنها خواهند توانست تقاضای اقامت دائم خود را رسما ارسال نمایند.

این سیستم به کارفرمایان اجازه می دهد که نامزدهای مناسب را از میان تعداد کثیری متقاضی انتخاب نموده، متقاضیانی که توسط دولت فدرال مورد تایید قرار گرفته و نام آنها در لیست دولتی بانک مشاغل قرار گرفته است. البته عملا تنها افرادی که در صدر لیست نامزدان قرار می گیرند دعوتنامه ارسال تقاضانامه را دریافت می دارند. 

بنابر بررسی های اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، از میان 112,701 پرونده ای که تا ششم جولای تشکیل شد، 48,723 نفر از تقاضاها رد شده و 6,441 نفر هم درخواست خود را پس گرفته اند. و در بین 41,218 نفر تقاضای باقیمانده تنها 355 نفر امتیازی بیش از 600 را کسب کرده و فقط 51 نفر 1000 امتیاز به دست آورده اند.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s