اجازه کار در سوئد به بهای صد تا دویست هزار کرون به فروش رسیده است

سوئد

 

پناهجویان سوریه ای تا کنون تا این اندازه، موفق به دریافت اجازه کار نشده بودند. بنا بر گزارش های موجود، کسانی هستند که اجازه کار را به بهای صد تا دویست هزار کرون به فروش می رسانند.

 این مبلغ را معمولا کسانی می پردازند که برای آمدن به سوئد عجله دارند. فادی ال عایشی حقوقدان، عمل افرادی را که با دریافت مبلغ هنگفتی از پناهجویان مستاصل، به آنها اجازه کار می فروشند، مورد انتقاد قرار می دهد

یوهان ارویدسون ومرت یکی ازرؤسای اداره ی مهاجرت در گفتگوئی با تلویزیون سوئد عنوان می کند که ظن و گمان نسبت به وجود چنین وضعیتی اکنون بیشتر شده است.  او همچنین می گوید که چنانچه این روند به همین صورت ادامه یابد، دریافت اجازه ی کار برای مهاجران سوری در سال جاری دوبرابر خواهد شد.  Fadi Al-Aieshy حقوقدان مسائل پناهجوئی نیز در یک گفتگوی تلویزیونی ، عنوان می کند که افراد مختلفی شهادت داده اند که چطور پناهجویان صدها هزارکرون پرداخت کرده اند تا بتوانند در سوئد اجازه ی کار دریافت کنند. 

او می گوید که یک اجازه ی کار می تواند از صدهزار تا دویست و پنجاه هزار کرون به فروش برسد. فادی ال عایشیمی گوید که این بستگی دارد به میزان عجله ای که آن پناهجو برای رساندن خود به سوئد دارد. 

با یک اجازه ی کار، پناهجویان می توانند سریعتر از سفارت خانه ها و یا کنسولگری های سوئد،  ویزای مسافرت به سوئد را دریافت کنند. چنانچه پناهجوئی که اهل سوریه است و اجازه کاردریافت کرده به سوئد بیاید اجازه اقامت نیز دریافت می کند .

فادی ال عایشی می گوید افراد واسطه  که در مقابل دادن اجازه کار به پناهجویان، پول دریافت می کنند با شرکت های مختلف که می توانند این افراد را استخدام کنند در تماس هستند. 

بنا بر مقررات موجود، این شرکت ها موظف هستند که یک آگهی برای شغل مورد نظر، به مدت ده روز در اداره کار قرار دهند.  سپس با متقاضی قرارداد بنویسند و قرارداد باید برای اتحادیه های صنفی نیز فرستاده شود تا شرایط کار و دستمزد فرد کنترل شود، پس از آن درخواستی  که مخصوص غیر سوئدی ها و کشورهای خارج از اتحادیه اروپاست تنظیم و برای اداره ی مهاجرت فرستاده خواهد شد.

پس از آن اداره ی مهاجرت نیز شرایط مالی آن شرکت را کنترل خواهد کرد که آیا توانائی پرداخت حقوق متقاضی کار و شرایط لازم را دارد یا نه.

در صورت تائید آن شرکت، پناهجو می تواند به یکی از سفارتخانه ها و یا کنسولگری های سوئد مراجعه کند و ویزای سفر به سوئد را دریافت کند، بدون این که در صف انتظار بماند. اما فادی ال عایشی، عمل افرادی را که با دریافت مبلغ هنگفتی از پناهجویان  مستاصل، به آنها اجازه کار می فروشند، مورد انتقاد قرار می دهد و آن را آزار دهنده می خواند.

  Gabriel Keryakos حقوقدان نیز فروش اجازه کار در ازای دریافت مبلغی هنگفت را تائید می کند.

حقوقدانانی که در جریان چنین معاملاتی هستند عنوان می کنند که درخواست پناهجویان خریدار اجازه کار، الکترونیکی و از طریق bank-ID  شرکت و فرد واسطه صورت می گیرد و پناهجویان نیازی ندارند که کسی را دراین رابطه از قبل ملاقات کنند.  

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s