پیشنهادات انگلیس در برابر یورش مهاجران در تونل زیر دریای مانش

انگلیس

بعد از یورش جدید مهاجران به ترن تونل زیر مانش، و مقابلۀ پولیس فرانسه با آنان، انگلستان پیشنهاد کرده است که به فرانسه کمک کند و امکانات و نیرو به این کشور بفرستد.

نخست وزیر انگلستان، پیشنهاد کرده است که برای مبارزه با مهاجرت های غیر قانونی، و برای کمک به پولیس فرانسه، مواد، امکانات و پاسبان های همراه با سگ، به این کشور بفرستد.

دیشب به دلیل تشدید یورش مهاجران، در تونل زیر مانش، که فرانسه را به انگلستان وصل میکند، کمیتۀ اضطراری «کبرا»، در داخل حکومت انگلستان تشکیل جلسه داده بود و بر اساس براورد این جلسه، داوید کامرون گفته است که این بحران شاید دوامدار باشد.

پنجشنبه شب، حدود هزار نفر سعی کردند بصورت غیرقانونی سوار بر قطارهای خاص تونل شوند. ولی به دلیل ممانعت پولیس، اکثر آنان، در این تلاش ناکام ماندند. از مدتی به اینسو، به دلیل ازدیاد تدابیر امنیتی در ایستگاه راه آهن، یورش به این محل کمتر شده است.

و به همین دلیل، تعداد بیشتری از آنان، در محل آغاز تونل سعی میکنند سوار بر ترن های که در حال حرکت استند، شوند. از آغاز ماه ژوئن تا حالا، ده تن از آنان طی این تلاش کشته شده اند.

از دو رز به اینسو، وضعیت در کنترل نیروهای امنیتی آمده است. به تعداد آنان که در گذشته 300 نفر بودند، 120 تن دیگر هم اضافه شده است. یعنی در کل، و آن هم بصورت موقتی، تعداد آنان به 420 تن رسیده است.

در حالیکه روزنامه های انگلیسی در این مورد بسیار سر و صدا به راه انداخته و از فرانسه خواهان فرستادن ارتش به این منطقه شده اند، وزیر داحلۀ فرانسه، با ابراز این که اضافه روی، و ناسزا گویی هیچ زمانی مشکلات انسانی را حل نکرده است، گفته است که آنان در بسیج نیرو و تدابیر امنیتی، از هیچ کسی نمیخواهند درس بگیرند.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s