تاخیر طولانی در اسکان پناهندگان در کانادا

CANADA

در اواخر سال گذشته دولت محافظه کار کانادا با ارسال بیانیه ای به مراکز کانادا مستقر در دیگر کشورها برای پذیرش پناهجویان ، خواهان ایجاد تاخیر وبه تعویق انداختن ورود پناه جویان پذیرفته شده ، به استثناء پناهندگان از کشورسوریه، به کانادا شد.
از جمله دلایل صدور این بیانیه کاهش شدید بودجه اسکان موقت پناهدندگان و تعداد زیاد پرونده های در دست بررسی اعلام شد.
دولت فدرال به دلیل کاهش بودجه اسکان و استقرار پناهندگان پس از ورود به کانادا ، به دنبال یافتن راه حلی برای ممنوعیت و یا ایجاد تاخیر در ورود پناهندگانی که در خارج از کانادا مورد پذیرش قرار گرفته اند به این کشور می باشد.
بدین جهت طی یک نامه غیر رسمی به کلیه مامورین و مسئولین کانادایی که در خارج از کانادا مسئولیت پذیرش پناهندگان را دارند ، اعلام نمود تا از ورود کلیه پناه جویان به کانادا به استثناء پناهندگان از سوریه به دلیل کاهش شدید بودجه جلوگیری شود.
بر طبق اظهارات «امینا توداکویچ » ، از مسئولین ارشد دفتر مرکزی مهاجرت در آتاوا ، افزایش هزینه ها و کاهش بودجه سالانه در نظر گرفته شده برای اسکان پناهجویان ، مسئولان با مشکلات متعددی در زمینه تامین هزینه اسکان و استقرار پناهجویان و خانواده های آنان پس از ورود به کانادا مواجه میباشند.
وی حکم غیر رسمی به کلیه مامورین بررسی پرونده های پناهدگان ارسال کرد، اظهار داشته است: » تلاش ما بر این است که حتی المقدور ورود کلیه پناهدگانی که با کمک های دولتی راهی کانادا هستند را تا پایان سال 2015 به تعویق بیاندازیم،بدیهی است پناهندگان کشور سوریه از این قاعده مستثنی میباشند .
در سال 2013، حزب محافظه کاربه سازمان ملل تعهد داد تا به اسکان 1300 نفر از پناهجویان سوریه تا پایان سال 2014 اقدام نماید .
در زمان صدور این بیانیه ، تا پایان سال2014 تنها تعداد 500 نفر از پناهندگان سوریه ، وارد خاک کانادا شده بودند و نتیجتاً حزب محافظه کار کانادا با اعتراضات بسیاری به علت عدم اجرای تعهد خود مواجه شد. منتقدین خواستار سرعت بخشیدن به بررسی پرونده های مربوطه شدند.
بر طبق آخرین آمار رسیده از اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، بودجه برنامه کمک به اسکان پناهندگان مبلغی بالغ بر 54.9 میلیون دلار می باشد.
در این میان بر طبق اظهارات » نانسی کارُن» ، سخنگوی اداره مهاجرت و شهروندی ، کانادا در صورت نیاز بر افزایش بودجه در جهت رفع نیازهای پناهجویان تازه وارد ، اقدامات لازم انجام خواهد شد.
از سوی دیگر این اداره پرسش های متعدد مبنی بر علت وجود هزینه های بالا و رو به اتمام بودن بودجه در نظر گرفته شده را بی پاسخ گذاشت.
تا کنون آماری مبنی بر تعداد پناهجویان از سایر کشورها مانند ایران که پرونده های آن ها به تعویق افتاده ، اعلام نشده است و مشخص نیست بودجه در نظر گرفته شده برای این پناهجویان صرف چه هزینه هایی میگردد و افزایش بودجه به میزان خواهد بود .
با این حال و با اجرای ممنوعیت های جدید در جهت تسریع بررسی درخواست ها ، آخرین پرونده درخواست پناهندگی که در سال 2013 دریافت شده بود، در ماه مارچ 2015 نتیجه نهایی را دریافت نمود و تعداد زیادی از این پرونده ها باکفالت بخش خصوصی به نتیجه رسیدند و هزینه ای برای دولت نداشته اند.
بر طبق آمارهای اعلام شده در ماه ژانویه سال جاری، سهمیه تعیین شده برای پذیرش پناهدگان طی 3 سال آینده، تعداد 10000 نفر تعیین شده است. و این سهمیه در حالی تعیین شده که هم اکنون بر طبق آمارهای رسیده از سازمان ملل، تعداد بیش از 4 میلیون پناهنده از کشور سوریه برای یافتن سرپناه به کشورهای همسایه روانه شده اند.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s