تلاش اروپا و آفریقا برای حل بحران پناهجویان

germany refugee

58 کشور اروپایی و افریقایی در روم در مورد سیاست مهاجرت در سال های بعدی مشورت می کنند. فرانک والتر شتاینمایر وزیر خارجه آلمان فدرال و جنتیلونی وزیر خارجه ایتالیا سرانجام خواهان یک راه حل دوامدار شدند.

در مباحثات روی پناهجویانی که می خواهند به اتحادیه اروپا بیایند، فرانک والتر شتاینمایر وزیر خارجه آلمان فدرال از یک همکاری مستحکم تر با کشورهای زادگاه پناهجویان حمایت کرد. او در یک مقاله مشترک با پاولو جنتیلونی، همتای ایتالیایی اش در روز نامه «فرانکفورتر روند شاو» نوشته است: «راه حل دوامدار تنها مشترکاً با کشورهای زادگاه پناهجویان و کشورهایی ممکن است که پناهجویان از آن ها عبور می کنند.»

به مناسبت نشست 58 کشور اروپایی و افریقایی در مورد سیاست مهاجرت در آینده در روم، هر دو وزیر در روزنامه در این مقاله نوشته اند که «ما می خواهیم و باید از تدابیر صرفاً پولیسی و بشردوستانه فراتر رویم» و به جای آن باید مشترکاً با کشورهای زادگاه و کشورهای مورد عبور پناهجویان یک استراتژی برای آینده تدوین گردد.

این پیشنهاد به طور خاص برای کشورهای شاخ افریقا و کشورهای مورد عبور در ساحل مدیترانه صادق می باشد. در اینجا برنامه ای برای بهبود شرایط اجتماعی – اقتصادی و حقوقی پناهجویان و مهاجران در کشورهایی مهم می باشد که «راه های مهاجرت» از آن ها می گذرند . این امر می تواند فشار ناشی از این رفت و آمدها را کاهش دهد. شتاینمایر و جنتیلونی هر دو گفته اند که بحران مهاجرت زمانی حل می شود که این موضوع بخش اساسی و جدایی ناپذیر سیاست خارجی اروپا گردد.

«سیاست پناهجویان نباید درست در مرز آلمان آغاز گردد»

توماس دیمیزیر وزیر داخله آلمان فدرال در پایتخت ایتالیا گفته است که هدف باید آن باشد که از طریق همکاری بهتر با کشورهای زادگاه پناهجویان، دلایل مهاجرت کاهش داده شوند. او خاطر نشان کرده است که «سیاست پناهجویان نباید درست در مرز آلمان آغاز گردد».

علاوه بر این به گفته او، هدف باید این باشد که پایگاه های باندهای قاچاق انسان از بین برده شده و یک سیاست همآهنگ شده برای کاهش پناهجویی اتخاذ شود. وزیرداخله آلمان فدرال گفت که قبل از همه باید در لیبیا به یک ثبات دوامدار دست یافت: «در صورتی که به بستن راه های غیرقانونی موفق شویم، من حاضرم به همان پیمانه امکانات قانونی را برای مهاجرت به اروپا باز کنم، اما هر دو کار یکجا با هم صورت گرفته نمی توانند».

روز پنج شنبه وزرای خارجه و داخله 58 کشور یک اعلامیه را تصویب کردند که طبق آن ضمن سایر موارد، تلاش می شود شبکه های قاچاقبران انسان در امتداد راه بین بخش سفلی صحرای افریقا و اروپا نابود گردند. در آنچه به نام «پروسه رباط» یاد می شود، 28 کشور عضو اتحادیه اروپا به شمول ناروی و سویس شرکت دارند. علاوه بر این 28 کشور از افریقای مرکزی، غربی و شمالی نیز شامل این پروسه اند. نمایندگان سومالیا و حبشه، دو کشور بسیار مهمی که پناهندگان از آنجاها می آیند، در این اجلاس شرکت ندارند.

توافق برای کمک به نواحی در آلمان

در عین زمان حکومت مرکزی و حکومت های ایالتی در آلمان توافق کردند که میلیون ها یورو به نواحی ای کمک شود که شمار بیشتر پناهجویان در آنجاها مسکن گزین شده اند. پیش از نشست شورای عالی ایالات آلمان، در حلقه های حکومت های ایالتی گفته شده است که در سال آینده این نواحی 500 میلیون یوروی بیشتر به دست خواهند آورد. حکومت مرکزی آلمان ابزار آمادگی نموده است که در صورت ادامه این اضافه باری، یک بار دیگر در سال 2016 چنین مبلغی به آن ها پرداخته خواهد شد.

News Link: www.dw.de

عضو پیج رسمی ما در فیس بوک شوید: facebook.com/Refugee.Seekers

لینک گروهای فیسبوک وبلاگ پناهندگی: گروه اطلاع رسانی ، گروه پرسشهای پناهجویان

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن، آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s