احتمال تایید مجوز کار کردن پناهجویان استرالیا

کمپ داروین استرالیای شمالی

بند ۱۹۵الف قانون مهاجرت استرالیا به وزیر اجازه می دهد به کسی که در بازداشتگاه مهاجرتی است نوع خاصی از ویزا را اعطا کند. در صورتی که اعطای این ویزا در راستای منافع ملی باشد وزیر از اختیار قانونی خود تحت این بند استفاده می کند. تعداد بسیاری از پناهجویانی که در سالهای اخیر با قایق به استرالیا آمده اند طبق همین بند مشمول دریافت ویزای بریجینگ شده اند. با این حال پناهجویانی که از ۱۳ آگوست ۲۰۱۲ بطور غیرقانونی وارد استرالیا شدند و طبق دستور وزیر موفق به دریافت ویزای بریجینگ E شدند، به این دلیل که شرط اجباری 8101 (عدم حق کار) با این نوع ویزا همراه شد، اجازه کار ندارند.

طبق تغییراتی که در مقررات مهاجرت بوجود آمده و از ۲۳ نوامبر آغاز خواهد شد، شرط 8101 (عدم حق کار)‌ دیگر اجباری نخواهد بود،‌ بلکه این شرط به صورت اختیاری و توسط شخص وزیر ممکن است اعمال شود. به عبارت دیگر، از این پس شرط «عدم حق کار» لزوما با ویزای بریجینگ E همراه نخواهد شد، بلکه فقط در صورت صلاحدید وزیر ممکن است حق کار از یک پناهجو سلب شود.

اینکه به پناهجوی دارنده ویزای بریجینگ E حق کار اعطا شود یا خیر به شرایط فردی پناهجو و سابقه مهاجرتی اش بستگی خواهد داشت. حق کار ممکن است برای تشویق پناهجویان به حفظ ارتباط موثر با وزارت مهاجرت اعطا شود. از طرف دیگر حق کار به پناهجویانی که با وزارت مهاجرت قطع همکاری کنند داده نخواهد شد.

لازم به ذکر است که حق کار به پناهجویان در راستای تبعیت از تعهدات استرالیا تحت «میثاق بین المللی حقوق اقتصادی،‌ اجتماعی و فرهنگی» و همچنین «میثاق بین المللی حقوق کودک» اعطا خواهد شد.

طبق ماده (۱)۶ «میثاق بین المللی حقوق اقتصادی،‌ اجتماعی و فرهنگی»:

کشورهای عضو میثاق باید حق کار را به رسمیت بشناسند. این شامل حق فرد برای امرار معاش از طریق کاری است که آزادانه انتخاب کرده و پذیرفته است. کشورهای عضو باید گامهای لازم برای محافظت از این حق را بردارند.

طبق ماده (۱)۱۱ «میثاق بین المللی حقوق اقتصادی،‌ اجتماعی و فرهنگی»:

کشورهای عضو میثاق باید حق فرد برای برخورداری از استاندارد مکفی زندگی برای خود و خانواده اش را به رسمیت بشناسند. این شامل حق برخورداری از غذا، پوشاک و مسکن کافی همچنین بهبود پیوسته شرایط زندگی است. کشورهای عضو باید گامهای لازم را برای به رسمیت شناختن این حق بردارند.

طبق ماده ۳ «میثاق بین المللی حقوق کودک»:

کشورهای عضو باید در تمامی تصمیمهایی که اخذ می کنند بهترین منافع کودک را به عنوان یکی از نگرانی های عمده مد نظر قرار دهند.

عدم اعطاى حق كار در بسيارى موارد مى تواند منجر به نقض اين مواد شود.

News Link:FB.com/VakilVictoria

لینک گروهای فیسبوک وبلاگ پناهندگی: گروه اطلاع رسانی ، گروه پرسشهای پناهجویان

عضو پیج رسمی ما در فیس بوک شوید: facebook.com/Refugee.Seekers

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن، آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s