پناهجو یا تروریست؟

asylum seekers europe

سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا اعلام کرده‌اند که جریان تروریستی «دولت اسلامی» بعضی از فرماندهان خود را به عنوان پناهجو به کشورهای اروپایی اعزام می‌کند تا آنها در اروپا به عملیات تروریستی دست بزنند.

بیش از یک میلیون شهروند سوری از ترس جنگ داخلی در کشورشان به ترکیه پناهنده شده‌اند. بیشتر آنها در اردوگاه‌های پناهندگی زندگی می‌کنند و منتظرند شرایط کشورشان بهبود یابد و آنها به سرزمین خود بازگردند.

بعضی دیگر از پناهندگان سوری که در ترکیه زندگی می‌کنند، می‌کوشند در این سرزمین شرایط بهتری بیابند و زندگی جدیدی را در این کشور آغاز کنند. اما بسیاری دیگر از پناهندگان سوری در ترکیه می‌کوشند برای خود راهی به کشورهای اروپایی بگشایند و خود را به این کشورها برسانند.

گفته می‌شود که جریان تروریستی «دولت اسلامی» می‌کوشد در میان این گروه از پناهجویان سوری افراد خود را وارد کرده و آنها را به اروپا بفرستد.

روزنامه آلمانی «بیلد آم زونتاگ» روز یکشنبه (۱۳ مهر/۵ اکتبر) به نقل از سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا نوشته است که فرماندهان «دولت اسلامی» افراد خود را با پاسپورت‌های تقلبی راهی اروپا و از جمله راهی آلمان می‌کند تا آنها بتوانند در اروپا به عملیات تروریستی خود ادامه دهند.


گفته می‌شود که مقامات امنیتی آمریکا موفق شده‌اند گفت‌وگو‌های درون‌سازمانی تروریست‌های دولت اسلامی را شنود کنند. رهبری «دولت اسلامی» از افراد خود خواسته‌ است برای رسیدن به اروپا از راه هوایی استفاده نکنند، زیرا این راه به نسبت دیگر راه‌های موجود با کنترل بیشتری مواجه است.

روزنامه آلمانی «بیلد آم زونتاگ» در ادامه می‌نویسد که مقامات امنیتی آلمان این طرح تروریست‌های «دولت اسلامی» را می‌شناسند، اما هنوز هیچ خبری از برنامه مشخص تروریستی توسط این افراد ندارد.

آیا پناهندگان برچسب تروریستی خواهند خورد؟

سازمان‌های امنیتی اروپایی ماه‌هاست خبر دارند که «دولت اسلامی» یک رشته اقدامات تروریستی‌ را برای اروپا برنامه‌ریزی کرده است. «دولت اسلامی» می‌خواهد با این اقدام از طرفی از شبکه تروریستی القاعده پیشی گیرد و خود را به نام پرقدرت‌ترین سازمان افراطی اسلامی در سراسر جهان بشناساند.

جریان تروریستی «دولت اسلامی» از طرف دیگر قصد دارد کشورهایی که مواضع آنها را در عراق و سوریه بمباران می‌کنند و به کمک پیشمرگه‌های کرد شتافته‌اند، را تنبیه کند تا آنها از مبارزه با این سازمان دست بردارند و مخالفان آنها را حمایت نکنند.

اما جریان تروریستی «دولت اسلامی» برای انجام عملیات تروریستی نیاز مبرمی به پناهندگان تازه وارد به کشورهای اروپایی ندارد. بسیاری از شهروندان آلمانی در حال حاضر در مناطق زیرنفوذ جهادگرایان دولت اسلامی زندگی و فعالیت می‌کنند. این افراد تاکنون بارها به آلمان بازگشته‌اند و هیچ خطری نیز آنها را تهدید نکرده است.

رهبری «دولت اسلامی» همچنین در نوارهای شنیداری و ویدئوهایی که برای هواداران خود در اروپا و آمریکا می‌فرستند، از آنها می‌خواهد که فعال شوند و اقدامات تروریستی را در محل سکونت خود نیز اجرایی کنند.

به این ترتیب افراط گرایان اسلامی برای شروع عملیات تروریستی در اروپا و آمریکا نیازی به شرکت در جنگ در عراق و سوریه ندارند. «دولت اسلامی» از آنها می‌خواهد که خود عملیات تروریستی را برنامه‌ریزی کرده و اجرایی کنند.

واقعی بودن این خطرها در استرالیا نشان داده شد. مقام‌های امنیتی این کشور در آخرین لحظات مانع از دو خطر بزرگ تروریست‌های هوادار دولت اسلامی شدند. این تروریست‌ها تصمیم گرفته بودند عابران را در وسط خیابان گردن بزنند. هیچ یک از این تروریست‌ها پیش از آن به عراق یا سوریه سفر نکرده بود.

News Link: www.dw.de

لینک گروهای فیسبوک وبلاگ پناهندگی: گروه اطلاع رسانی ، گروه پرسشهای پناهجویان

عضو پیج رسمی ما در فیس بوک شوید: facebook.com/Refugee.Seekers

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن، آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s