درگیری پناهجویان در آبهای ایتالیا به کشته شدن 30 نفر انجامید

italy asylum seekers boat

پلیس ایتالیا پنج پناهجو را به اتهام قتل عده زیادی ازهم‌سفران خود در یک کشتی دستگیر کرد. این قتل‌ها در جریان یک نزاع در قایقی رخ داد که با ۵۶۰ پناهجو از تونس عازم اروپا بود. پلیس در این قایق ۳۰ جسد کشف کرد.

ماموران نیروی دریایی ایتالیا و مالت روز یکشنبه قایقی را که با ۵۶۰ پناهجو از تونس عازم اروپا بود در نزدیکی جزیره لامپدوزا نجات دادند. آن‌ها در این کشتی۳۰ جسد کشف کردند.

به‌ گزارش خبرگزاری فرانسه به‌نظر می‌رسد که این ۳۰ نفر در انبار آذوقه کشتی زندانی شده و در اثرگرمای شدید و استنشاق گازهای حاصله از موتور قایق، جان باخته باشند. اکثر مسافران قایق راپناهجویان سوری تشکیل می‌دادند.

سفر به زندگی بهتر یا کابوس مرگبار

بقیه پناهجویان به بندر مسینا در جزیره سیسیل ایتالیا منتقل شدند. پلیس محلی ایتالیا معتقد است ۱۱۰ فرد دیگرهم توسط هم‌سفرانشان به آب انداخته شده‌اند. ۶۰ نفر از غرق‌شدگان قبلا با ضربات چاقو مجروح شده بودند.

بازماندگان جز‌‌‌‌‌ئیات وحشتناک ”سفر به دنیای بهتر“ را که به کابوسی هولناک تبدیل شد، برای پلیس بازگو کرده‌اند. آن‌ها از نزاع خونینی که در قایق رخ‌ داد، با عنوان «قتل‌عام» نام بردند.

به گفته شاهدان، درگیری زمانی رخ داد که یک گروه از مسافران خواستار ادامه مسیر قایق و بی‌توجهی به بالا آمدن سطح آب دریا شدند؛ درحالی‌که گروه دیگر می‌خواستند قایق به سفر خاتمه دهد و به تونس برگردد.

شاهدان ادعا کردند در درگیری‌ها خیلی از افراد با چاقو مجروح و بسیاری دیگر به آب انداخته شدند تا قایق بتواند همچنان بر روی آب شناور بماند.

دستگیرشدگان، یک مرد سوری ۲۱ ساله، دو مرد ۲۱ و ۲۵ ساله مراکشی، یک فلسطینی ۲۵ ساله و یک تبعه ۳۲ ساله عربستان سعودی هستند. سه قاچاقچی انسان نیز دراین رابطه دستگیر شدند. این سه قاچاقچی تونسی کمکی به فیصله این نزاع خونین نکرده ‌بودند.

News Link: www.dw.de

لینک گروهای فیسبوک وبلاگ پناهندگی: گروه اطلاع رسانی ، گروه پرسشهای پناهجویان

عضو پیج رسمی ما در فیس بوک شوید: facebook.com/Refugee.Seekers

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن، آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s