پناهجویان استرالیا 2 هفته برای اثبات کیس خود فرصت دارند یا از این کشور دیپورت می شوند

SCOTT MORRISON

به گزارش وبلاگ پناهندگی، وزارت مهاجرت استرالیا در اقدامی بی سابقه از طریق ارسال نامه هایی به پناهجویان مستقر در استرالیا با ویزای موقت خواسته که دلایل خود را که نشان دهنده این است که احتیاج به کمک استرالیا دارند به این وزارتخانه ارسال کنند و توضیح دهند که چرا استرالیا باید این افراد را به عنوان پناهجو بپذیرد.

آقای اسکات موریسون وزیر مهاجرت و شهروندی استرالیا در کنفرانس خبری اعلام کرد: ویزاهای حمایتی که برای نگهداری پناهجویان استرالیا استفاده شده قابل تمدید نیستند و موقت هستند، این پناهجویان اگر نتوانند ثابت کنند که دلیل موجهی برای نگه داشتن آنها در خاک استرالیا وجود دارد باید هر چه سریعتر به کشور خودشان اخراج شوند.

او همچنین در مورد این نامه ها اعلام کرد که پناهجویان اگر تا 14 روز پس از دریافت این نامه ها، پاسخی به وزارت مهاجرت ندهند که ماندن آنها را اثبات کنند به سرعت از کشور اخراج می شوند.

Australian Armsدر نامه های ارسالی گفته شده که اگر مشکل یا خطری مواجه هستید در کشوری که در آن ساکن بودید و یا در صورت بازگشت با خطری مواجه می شوید به ما اعلام کنید تا مورد بازبینی قرار گیرد، در غیر این صورت پناهندگی شما پایان یافته و باید به کشور خود بازگردید.

این نامه ها بیشتر برای کسانی ارسال شدند که به احتمال زیاد با مشکل مواجه شدند و کیس آنها مورد قبول واقع نشده و دولت با این کار قصد دارد دیپورت آنها را قانونی جلوه دهد اما بسیاری از کسانی که نامه دریافت نکرده اند ممکن است از دسته ای باشند که از قبل برای آنها تصمیم گیری انجام شده بود و در لیست دیپورت دولت قرار دارند.

پناهجویانی که از قبل برای آنها تصمیم گرفته شده که از کشور استرالیا اخراج شوند در اینترویو اولیه که پس از ورود به استرالیا انجام می شود نتوانستند ثابت کنند که پناهنده واقعی هستند و بدون دلیلی موجه به استرالیا آمده اند.

گفتنی است که مشخص نیست که آیا اطلاعات دریافتی از این پناهجویان واقعا مورد بررسی قرار گیرد یا نه اما تصمیم دولت استرالیا به اخراج بسیاری از پناهجویان این کشور خواهد انجامید.

بیشتر بخوانید:

اسکان یک گروه از پناهجویان ایرانی در نارو و آماده شدن قرارداد کامبوج

افزایش فشار بر روی حذب کارگر استرالیا برای پشتیبانی از بسته شدن بازداشتگاههای نارو و مانوس

افزایش بسیار زیاد تعداد ویزاهای انسان دوستانه استرالیا 

لینک گروهای فیسبوک وبلاگ پناهندگی: گروه اطلاع رسانی ، گروه پرسشهای پناهجویان

عضو پیج رسمی ما در فیس بوک شوید: facebook.com/Refugee.Seekers

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن، آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s