نیوزیلند مسیر جدید قاچاقچیان انسان اندونزی و سریلانکا

pm-john-key-new zealand

جان کی نخست وزیر نیوزیلند گفت: در پی تدابیر شدید ضد مهاجرتی استرالیا و بسته شدن موثر مرزهای این کشور به روی قایق های حامل پناهجویان غیرقانونی، قاچاقچیان انسان به نیوزیلند به عنوان مقصد جدید تجارت خود روی آورده اند.

جان کی گفت در حالی که سفر به نیوزیلند از کشورهایی نظیر اندونزی و سریلانکا بسیار پر خطر تر از استرالیا است، قاچاقچیان انسان و پناهجویان در پی اقدام استرالیا این ریسک را پذیرفته اند.

وی در گفتگو با شبکه سه تلویزیون نیوزیلند گفت ما این مسئله را بسیار جدی تلقی می کنیم، ما می دانیم که سفر به نیوزیلند بسیار دشوار است و هیچ کس هم نمی گوید که این سفر ساده است.

با این حال واقعیت این است که استرالیا دیگر مرزهای خود را به روی پناهجویان غیرقانونی بسته است و پناهجویان و قاچاقچیان در حال پیدا کردن مقاصد دیگر هستند که یکی از آنها نیوزیلند است.

استرالیا پیش از روی کار آمدن تونی ابوت نخست وزیر استرالیا با شمار بی سابقه ای از پناهجویان غیرقانونی روبرو بود با این حال براساس سیاست دولت وی هر پناهجویی که با قایق وارد استرالیا شود به مناطق دور افتاده اقیانوس آرام منتقل خواهد شد.

اخیرا هیچ قایقی وارد نیوزیلند نشده است با این حال پلیس سریلانکا در ماه فوریه 75 پناهجوی غیرقانونی را که اعلام کردند قصد سفر به نیوزیلند با قایق را داشتند دستگیر کرد.

رسانه های نیوزیلند اخیرا اعلام کرده اند قاچاقچیان غیرقانونی در اندونزی هفته گذشته نیز قصد داشتند تلاش مشابه از یکی از دیگر بنادر جاکارتا صورت دهند اما تلاش آنها بی نتیجه ماند.

ویلینگتون سال گذشته قوانینی تصویب کرد که براساس آن به دولت اجازه داد افرادی که با قایق وارد این کشور می شوند تا شش ماه زندانی کند.

نخست وزیر نیوزیلند می گوید امیدوار است این کشور بتواند از اتخاذ سیاست هایی مشابه آنچه استرالیا تصویب کند، دوری کند.

وی گفت من ترجیح می دهم نیوزیلند در مسیر کنونی ادامه دهد که جلوگیری از رهسپارشدن قایق ها از اندونزی و فرستادن پیامهای بسیار شدید به قاچاقچیان و پناهجویان است که ما از مهاجران غیرقانونی استقبال نمی کنیم.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ما از مهاجران استقبال می کنیم اما تنها از افرادی که به طور قانونی اقدام کنند نه افرادی که به طور غیرقانونی وارد این کشور شوند.

لینک گروهای فیسبوک وبلاگ پناهندگی: گروه اطلاع رسانی ، گروه پرسشهای پناهجویان

عضو پیج رسمی ما در فیس بوک شوید: facebook.com/Refugee.Seekers

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن، آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s