مقایسه کیفیت زندگی در آمریکا و کانادا (بخش2)

Canada_and_USA_Flag

در قسمت اول این مقاله، در جنبه های مختلفی 2 کشور آمریکا و کانادا را با یکدیگر مقایسه کردیم؛ در قسمت دوم، با دیگر تفاوت های این 2 کشور آشنا خواهیم شد.

• کانادایی ها، از سطح تحصیلی بالاتری برخوردار می باشند. 48 درصد از کانادایی‌ها، تحصیلات دانشگاهی دارند و در مقابل این میزان در آمریکا 40 درصد است.

• مردمان کشور کانادا از اندام متناسب تری برخوردار هستند. 35 درصد آمریکایی‌ها چاقی بیش از حد دارند و این رقم در بین کانادایی‌ها 24 می‌باشد.

• میزان رابطه جنسی‌ در میان زوجین در کانادا بیشتر است. بر طبق تحقیقی که توسط condom-maker Durex به عمل آمده است، ۵۹ درصد کانادایی‌ها اظهار می کنند که به طور هفتگی از رابطه جنسی با همسر خود‌ برخوردار می باشند، حال آنکه این میزان در میان آمریکایی‌ها ۵۳ درصد است. این میزان، تحکم قوی تر خانواده را در کانادا نشان می دهد.

• در کشور کانادا، نوشیدنی های الکلی کمتر مصرف می شود. در مقایسه با آمریکا، با میزان مصرف مشروبات الکلی که 9 لیتر در سال است، کانادایی ها سالیانه 8 لیتر نوشیدنی های الکلی مصرف می کنند.

• مردمان کانادا ثروتمندتر هستند. ارزش خالص خانگی به طور متوسط در کانادا ۳۶۳ هزار دلار می‌باشد که این رقم بالاتر از ۳۲۰ هزار دلار در آمریکا است.

• تمایل به کمک های خیریه ای در کانادا بیشتر است. در حدود ۶۴ درصد از کانادایی‌ها به مراکز خیریه، پول پرداخت می کنند؛ همین رقم در آمریکا ۶۰ درصد می‌باشد.

• تعادل بین کار و زندگی‌ در کانادا بیشتر است. به طور متوسط بیشتر از ۱۱ درصد کارمندان آمریکایی در هفته ۵۰ ساعت کار می کنند و در کانادا 4 درصد از کارمندان این وضعیت را دارند.

• آمار دریافتی توسط Angus Reid poll نشان می دهد، ۸۳ درصد از کانادایی‌ها معتقدند، داشتن روابط جنسی‌ میان زن و مردی که ازدواج نکرده اند قابل قبول است و این رقم در آمریکا ۵۹ درصد می‌باشد.

• کانادایی ها در خانه‌های بزرگتری زندگی‌ می کنند. برای هر نفر در کانادا 2.6 اتاق وجود دارد، در حالی که در آمریکا همین رقم برای هر نفر 2.2 است.

News Link: www.wcoe.ca

بیشتر بخوانید:

چه کارهایی بیشترین رشد درآمد در کانادا را داشته اند

آمریکا کشوری که بعد از ایران بیشترین ایرانی را دارد

سختگیری بیشتر در بررسی ویزای دانشجویان خارجی در آمریکا

لینک گروهای فیسبوک وبلاگ پناهندگی: گروه اطلاع رسانی ، گروه پرسشهای پناهجویان

عضو پیج رسمی ما در فیس بوک شوید: facebook.com/Refugee.Seekers

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن، آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s