افزایش چشمگیر مهاجرت ایرانیان به آلمان

german people

آمار موقت مهاجرت در سال ۲۰۱۳ را اداره آمار فدرال آلمان منتشر کرد. بر مبنای این آمار در سال ۲۰۱۳ میلادی شمار مهاجران به آلمان افزایش زیادی داشته است. شمار ایرانیان مهاجر به آلمان در این سال بیش از ۸ هزار نفر بوده است.

بر مبنای داده‌های اداره آمار فدرال آلمان، شمار مهاجران به آلمان در سال ۲۰۱۳ میلادی ۱۴۶ هزار نفر نسبت به سال ۲۰۱۲ افزایش یافته است. گفته می‌شود این افزایش ۱۳درصدی شمار مهاجران از سال ۱۹۹۳ تاکنون بی‌سابقه بوده است.

شمار بالای مهاجران به آلمان در حالی است که در سال ۲۰۱۳ از این کشور ۷۸۹ هزار نفر به دیگر کشورهای جهان مهاجرت کرده‌اند. این رقم نسبت به سال ۲۰۱۲ میلادی ۷۷ هزار نفر (حدود ۱۱ درصد) افزایش نشان می‌دهد.

مهاجران به آلمان

اداره آمار فدرال آلمان همچنین گزارش داده است که یک میلیون و ۱۰۸ هزار نفر از مجموع یک میلیون و ۲۲۶ هزار مهاجر به آلمان خارجی بوده‌اند. مهاجرت این تعداد خارجی به آلمان نسبت به سال ۲۰۱۳ افزایشی ۱۵درصدی را نشان می‌دهد. دیگر مهاجران به آلمان، آلمانی‌هایی بوده‌اند که به اقامت خود در دیگر کشورهای پایان داده و بازگشته‌اند.

بیشتر خارجیانی که به آلمان مهاجرت کرده‌اند از کشورهای اتحادیه اروپا خود را به این کشور رسانده‌اند. بیشترین مهاجرت به آلمان چون گذشته به کشور لهستان تعلق دارد. در سال گذشته ۱۸۹ هزار لهستانی به آلمان مهاجرت کردند که به نسبت سال قبل از آن افزایشی ۷۲ هزار نفری را نشان می‌دهد.

از تحلیل اطلاعات اداره فدرال آمار آلمان مشخص می‌شود که شمار مهاجران به آلمان از کشورهای بحران‌زده اروپا بیش از دیگر کشورهای اروپایی است.

شمار مهاجران از ایتالیا در سال ۲۰۱۳ به نسبت سال قبل از آن افزایشی ۵۲ درصدی را نشان می‌دهد. همین آمار درباره اسپانیا، دیگر کشور بحران‌زده اروپایی، افزایشی ۲۲ درصدی را نشان می‌دهد.

مهاجرت از اروپای شرقی

مهاجرت از کشورهای اروپای شرقی به آلمان بیشتر از آغاز ماه ژوئیه ۲۰۱۳ بوده است؛ زمانی که کرواسی و رومانی به عضویت اتحادیه اروپا درآمدند. مهاجرت شهروندان این دو کشور به آلمان افزایش محسوسی را نشان می‌دهد.

افزایش مهاجرت شهروندان کرواسی و رومانی به آلمان در حالی است که مهاجرت شهروندان کشورهای بلغارستان، یونان و مجارستان به آلمان، که در سال‌های میان ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ به شدت افزایش یافته بود، در سال ۲۰۱۳ به نسبت سال‌های قبل از آن کاهش یافت.

این نسبت برای شهروندان بلغارستان ۱۳ درصد، برای شهروندان یونان ۹ درصد و برای شهروندان مجارستان ۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

مهاجرت از آفریقا و آسیا به آلمان

مهاجرت از کشورهای آفریقایی به آلمان افزایشی ۱۲۵ درصدی را نشان می‌دهد. بیشترین مهاجران از مصر به آلمان می‌آیند. در سال ۲۰۱۳ شمار مصری‌هایی که به آلمان مهاجرت کردند، ۴ هزار نفر بود که به نسبت سال ۲۰۱۲ افزایشی ۱۸۰ درصدی را نشان می‌دهد.

پس از مصر، لیبی با ۳ هزار مهاجر، افزایشی ۱۷۳ درصدی و سومالی با ۴ هزار مهاجر، افزایش ۳۹۵ درصدی را به نسبت سال ۲۰۱۲ نشان می‌دهند.

بر مبنای آمار اداره آمار فدرال آلمان، مهاجرت از کشورهای آسیایی به آلمان در سال ۲۰۱۳ افزایشی ۲۶ درصدی را نشان می‌دهد. شمار مهاجران از سوریه به آلمان در این سال با ۱۷ هزار نفر، افزایشی ۱۳۳ درصدی داشته است.

اداره آمار فدرال آلمان اعلام کرده است که در سال ۲۰۱۳ میلادی از ایران ۸ هزار و ۱۶ نفر به آلمان مهاجرت کرده‌اند که از این تعداد ۴ هزار و ۳۰۴ نفرشان مذکر بوده‌اند.

ایالت‌های مورد علاقه مهاجران در آلمان

شش ایالت آلمان بیشترین مهاجران را در خود جای داده‌اند. در سال ۲۰۱۳ میلادی حدود چهار- پنجم مهاجران علاقه بیشتری داشتند که در این شش ایالت زندگی کنند.

ایالت بایرن در این سال ۹۱ هزار مهاجر را در خود جای داد. پس از بایرن، ایالت نورد راین وستفالن در غرب این کشور بود که پذیرای ۸۴ هزار مهاجر شد.

ایالت‌های بادن وورتمبرگ با ۷۶ هزار مهاجر، هسن با ۴۲ هزار مهاجر و دو ایالت برلین و نیدرزاکسن هر یک ۳۴ هزار مهاجر را در سال ۲۰۱۳ در خود جای دادند.

News Link: www.dw.de

بیشتر بخوانید:

هیچ پناه جویی از آلمان به یونان اخراج نمی شود

آلمان، بالاترین تعداد پذیرش پناهجو در اروپا

آلمان: جلوگیری از اخراج یک پناه جوی افغان در هواپیما

لینک گروهای فیسبوک وبلاگ پناهندگی: گروه اطلاع رسانی ، گروه پرسشهای پناهجویان

عضو پیج رسمی ما در فیس بوک شوید: facebook.com/Refugee.Seekers

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن، آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s