افزایش فشار بر روی حذب کارگر استرالیا برای پشتیبانی از بسته شدن بازداشتگاههای نارو و مانوس

labor-vs-liberal

به گزارش وبلاگ پناهندگی چند روز پس از درخواست رسمی حزب سبزها از کمیسیونر فدرال برای بررسی و صادر کردن رای درخواست بسته شدن مراکز نگهداری پناهندگی در خارج از استرالیا (نارو و مانوس) در روزهای اخیر خبرهایی در مورد درخواست این مقام مسئول و حزب سبزها از حزب کارگر برای لغو حمایت از این مراکز منتشر شده که میتواند خبر خوبی برای پناهندگان در این مراکز باشد.

در درخواست های جداگانه ای که به حزب کارگر رسیده (حزب کارگر بزرگترین حزب رقیب دولت فعلی است) از آنها درخواست شده تا به ساپورت خود از برپا بودن این مراکز بازداشتگاهی در کشورهای نارو و پاپوا گینه نو خاتمه دهد و راه را برای بسته شدن این مراکز هموار کند .

از سوی دیگر دولت استرالیا قصد ادامه دادن به روند فعلی را دارد و اسرار بر این دارد که تعداد بیشتری از پناهجویان را از بازداشتگاه های داخلی استرالیا به بازداشتگاه های خارجی ارسال کند و برای این کار هر دو دولت نارو و مانوس را تحت فشار قرار داده که پناهجویان را را با ویزاهای موقت بپذیرند و از این مراکز بازداشتگاهی خارج کنند تا به جای آنها افراد دیگری به این مراکز فرستاده شوند.

اگر حزب کارگر دست از حمایت خود از این مراکز بردارد میتوان امیدوار بود که با رای گیری دوبار در سنای استرالیا طرح بسته شدن این مراکز به تصویب برسد.

راهکار دیگر دولت استرالیا افزایش تعداد مراکز بازداشتگاهی در خارج از این کشور است که قرار است در این خصوص مرکزی در کشور کامبوج راه اندازی شود.

در اقدامی دیگر ظرف 4 سال آینده قرار است که 9 مرکز بازداشتگاهی داخلی استرالیا بسته شود تا به شکل قابل توجهی در بودجه پناهندگان صرفه جویی شود.

دولت استرالیا بار دیگر اعلام کرده که به هیچکدام از پناهجویانی که خود را با قایق به استرالیا رسانده اند اقامت دائمی داده نخواهد شد و دولت کسانی که از این راه خود را به استرالیا رسانده اند را پناهجویای واقعی نمیداند.

از سوی دیگر با شیبی ملایم تمامی امکانات پناهجویانی که خود را با قایق به استرالیا رسانده بودند قطع خواهد شد تا به کاهش بودجه تا 4 سال آینده کمک شود، میتوان از قطع امکان داشتن مشاور حقوقی و وکیل برای این پناهجویان نام برد که باعث صرفه جویی نزدیک به 50 میلیون دلاری می شود.

از دیگر برنامه های دیگر دولت در کاهش بودجه بخش مربوط به پناهجویان میتوان به کم کردن بودجه آژانس اطلاعات مرکزی استرالیا در بخش پناهجویان نام برد که مسئول رسیدگی و بررسی سابقه پناهندگان بود.

همچنین وزارت گمرک و حفاظت مرزهای استرالیا در جولای سال آینده با وزارت مهاجرت ادقام می شود تا از این طریق یک نیروی قدرتمندتر و با اختیارات بیشتر تشکیل شود، این طرح 480.5 میلیون دلار هزینه در بر خواهد داشت و 480 شغل حذف می شوند.

بیشتر بخوانید:

افزایش بسیار زیاد تعداد ویزاهای انسان دوستانه استرالیا 

تبدیل بازداشتگاه کریسمس به مرکز ترانزیت پناهجویان و بسته شدن 9 مرکز بازداشتگاهی داخل استرالیا

یک مرد ایرانی بازداشتگاه پناهندگی مانوس را در دادگاه عالی استرالیا به چالش میکشد

لینک گروهای فیسبوک وبلاگ پناهندگی: گروه اطلاع رسانی ، گروه پرسشهای پناهجویان

عضو پیج رسمی ما در فیس بوک شوید: facebook.com/Refugee.Seekers

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن، آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s