یک مرد ایرانی بازداشتگاه پناهندگی مانوس را در دادگاه عالی استرالیا به چالش میکشد

Chris Bowen

پاپوا گینه نو کشوری است که میزبان پناهجویان استرالیا است، پناهجویانی که از طریق راه آبی و با قایقهای ماهیگیری فرسوده خود را به آبهای استرالیا رسانده بودند.

این کشور دارای قانون های پایه برای دفاع از حقوق پناهجویان نمی باشد و همچنین امضا کننده کنوانسیون ژنو نیست و نمیتواند از لحاظ قانونی هیچ پناهجویی را پذیرش یا نگهداری کند.

به گزارش وبلاگ پناهندگی یک مرد ایرانی برای بستن این بازداشتگاه میجنگد و میگوید که بنا به قانون اساسی استرالیا و سازمان ملل این کشور هیچ حقی در فرستادن پناهجویان به پاپوا گینه نو ندارد، حدود 1200 نفر عمدتا ایرانی و افغان در این مرکز نگهداری می شوند.

اگر کیس او در دادگاه عالی کشور استرالیا مورد قبول قرار بگیرد، فرستادن پناهجویان به بازداشتگاه پناهندگی مانوس در پاپوا گینه نو متوقف و همه پناهجویان اسکان داده شده در آن کشور باید به استرالیا بازگردانده شوند.

روز جمعه گذشته وکلای این فرد کیس خود را بر ضد اقدامات دولت پیشین و حال استرالیا در مورد چند بازداشتگاه پناهندگی از جمله مانوس به دادگاه ارجاع دادند که در مورد بازداشتگاه مانوس وزیر مهاجرت و شهروندی گذشته که در حزب کارگر مشغول به فعالیت بود باید از اقدامات خود در زمینه راه اندازی این مرکز پناهندگی در کشور پاپوا گینه نو دفاع و ثابت کند که انجام این کار قانونی بوده.

آقای مارک رابینسون یکی از وکلای این فرد اعلام کرد که گزارش ها و هشدارهایی که پیس از بستن قرار و ساخت این مرکز از طریق UNHCR یا همان کمیساریای عالی سازمان ملل در بخش پناهندگان به استرالیا داده شده بود حتما در این دادگاه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

سازمان ملل بارها در مورد شرایط و غیر قانونی بودن مراکز بازداشتگاهی استرالیا در پاپوا گینه نو و نارو هشدار داده و در بسیاری موارد آنها را غیر قانونی خوانده.

بیشتر بخوانید:

نزدیکتر شدن قرار اسکان پناهجویان استرالیا در کامبوج

ویزای موقت 5 ساله برای پناهندگان نارو

جزئیات نو در مورد شورش و قتل رضا براتی در بازداشتگاه پناهندگی مانوس 

لینک گروهای فیسبوک وبلاگ پناهندگی: گروه اطلاع رسانی ، گروه پرسشهای پناهجویان

عضو پیج رسمی ما در فیس بوک شوید: facebook.com/Refugee.Seekers

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن، آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s