از 12 آپریل وزارت مهاجرت ترکیه جایگزین UN خواهد شد

UNHCR

انتقال مسئولیت های پرونده های پناهجویان تازه وارد از کمیساریای عالی سارمان ملل در بخش پناهندگان (UNHCR)  به اداره تازه تاسیس امور مهاجرتی ترکیه از اواسط این ماه آغاز می گردد. این اداره که سال زمان صرف راه اندازی آن شده زیر نظر وزارت کشور اداره خواهد شد.

قبلا بررسی پرونده ها از طریق کمیساریای عالی سازمان ملل و وزارت امنیت ترکیه بررسی می شد و هر پناهجو مجبور بود که در هردو مکان مصاحبه نماید و رضایت هر دو را جلب نماید.

نقض پیاپی حقوق پناهجویان در ترکیه، دولت را وا داشته است که باید یک اداره جدید، مسئولیت بررسی پرونده های پناهجویان را به عهده بگیرد تا از یک طرف، دولت ترکیه شخصا اداره امور پناهجویان را برعهده بگیرد و از طرف دیگر با آوردن قانون جدید در امورپناهندگان، توجه اتحادیه اروپا را به خود جلب نماید.

مطابق قانون جدید، در مرحله اول انتقال از بخش امنیت پلیس ترکیه به وزارت مهاجرت خواهد بود.

دولت ترکیه می گوید که بعد از این مرحله، مصاحبه های پناهجویان تازه وارد به این اداره سپرده می شود و مسئولیت کمیساریای عالی سازمان ملل کمتر می شود و در حد یک سازمان نظارت کننده باقی خواهد ماند.

اما پناهجویان که فعلا پرونده شان در کمیساریا جریان دارد مثل گذشته مسئولیت آنها بدوش کمیساریای عالی سازمان ملل خواهد بود تا زمانیکه آن پرونده ها به نحوی مختومه اعلان گردند که یکی از این راهها خواهد بود ( آن پرونده ها به کشوری امن سومی سپرده شوند، در داخل ترکیه جابجا گردند، به کشور مطبوع شان بازگشت داده شوند)

سازمان های مدافع حقوق بشری در ترکیه از تصویب این قانون جدید تا خوشحال اند و امیدوارند که تغییرات قابل توجهی در اموز زندگی پناهجویان رخ دهد.

اسکان پناهندگان در کشور امن سوم تا اندازه زیاد از طریق کمیساریای عالی پناهندگان  و با همکاری آنها صورت خواهد گرفت که در این مورد تغییری ایجاد نشده است.

ُNews Link: afgrefugees.com

بیشتر بخوانید:

ناامیدی پناهجویان ایرانی در ترکیه

تغییر قوانین پناهجویی ترکیه

گزارشی از نشست با مقامات کمیساریای ملل متحد در امور پناهندگان در ترکیه

لینک گروهای فیسبوک وبلاگ پناهندگی: گروه اطلاع رسانی ، گروه پرسشهای پناهجویان

عضو پیج رسمی ما در فیس بوک شوید: facebook.com/Refugee.Seekers

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن، آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s