جدیدترین خبرهای بازداشتگاههای (کمپهای) پناهندگی استرالیا

به گزارش وبلاگ پناهندگی، دو پناهجوی سوری در بازداشتگاه پناهندگی مانوس واقع در پاپوا گینه نو، پس از دو هفته اعتصاب غذا وارد حالت نیمه هوشیار شدند.

این دو پناهجو پیش از سپتامبر سال 2013 به این بازداشتگاه فرستاده شدند، در کل پنج پناهجوی سوری در این بازداشتگاه نگهداری می شوند که با وجود شرایط جنگ و نا امنی در کشور سوریه به دو نفر از آنها گفته شده بود که به زودی به آن کشور دیپورت می شوند.

بنا به گفته دکتر در این بازداشتگاه این دو پناهجو در بدترین حالت جسمانی قرار دارند و اگر این اعتصاب را پایان ندهند ممکن است به کما بروند.

از سوی دیگر جوانی سری لانکایی که تقریبا 20 سال سن داشته در شهر سیدنی دست به خود سوزی زده.

این مرد جوان که دو سال است در سیدنی با ویزای موقت زندگی می کند و منتظر پاسخ وزارت مهاجرت به وضعیت پناهندگی خود بود روز پنجشنبه با خواندن نامه ای که از سوی این وزارتخانه که برای او فرستاده شده بود متوجه پاسخ منفی به درخواست پناهندگی خود پس از دو سال انتطار شد.

شرایط روحی بد باعث شد که این شخص پس از اتمام کارش که تمیز کردن منازل بود، در ساعت 8:30 شب دست به خودسوزی بزند، کارگران در آن محل سعی در خاموش کردن آتش داشتند اما متاسفانه 70% بدن این شخص با سوختگی جدی مواجه شده و شانس زیادی برای زنده ماندن وجود ندارد.

این شخص امیدوار بود تا با قبول درخواست پناهندگیش بتواند مادر 65 ساله خود را به همراه برادرش یه استرالیا بیاورد.

در اطلاع رسانی انجام شده توسط پناهجویان در کمپ های مختلف استرالیا به وبلاگ پناهندگی عنوان شد که نوزادانی از چند بازداشتگاه داخل استرالیا به بازداشتگاه نارو منتقل شدند و این در حالی است که بسیاری از کودکان و نوجوانان زیر سن در این مرکز نگهداری می شوند.

دولت استرالیا برای مخفی کردن این افراد و توجیه قانونی بودن این کار سن آنها را بالاتر عنوان میکند و برای مثال میتوان از دو برادر نام بردن که یکی در بازداشتگاههای داخل استرالیا نگهداری می شود و دیگری در بازداشتگاه نارو، شخصی که در داخل استرالیا نگهداری می شود بیش از 18 سال سن دارد اما دیگری 15 سال سن دارد که در مشخصات او در بازداشتگاه نارو 18 ساله عنوان شده.

قرار است که به زودی 60 نفر از 1100 نفر پناهجوی این مرکز با یک ویزای موقت اجازه زندگی در این جزیره را پیدا کنند و همچنین برای دومین مرتبه اجازه بازدید از این بازداشتگاه به نمایندگان حقوق بشر سازمان ملل داده نشد.

در خبری دیگر، بسیاری از پناهجویان در بازداشتگاه پناهندگی ویلاوود در شهر سیدنی به دلیل آنچه نوسازی و تعمیرات اعلام شده به بازداشتگاههای دیگر استرالیا در ایالتهای مختلف فرستاده شدند.

با وجود راهپیماییهای فراوان در مقابل این کمپ بیشتر پناهجویان از هقته پیش تا به حال منتقل شدند.

این پناهجویان به دلیل انتشار اسامی و مشخصاتشان در وبسایت وزارت مهاجرت از این وزارتخانه شکایت کرده بودند و قرار بود در جلسه دادگاه شرکت کنند که اعلام شد تمامی آنها باید به بازداشتگاههای دیگر منتق  می شوند و نمیتوانند در جلسه دادگاه شرکت کنند.

تلاش وکلای این پناهجوی برای لغو یا عقب انداختن این انتقال کار به جایی نبرد و آنها نتوانستند حکمی که باعث نگهداری آنها تا زمان جلسه دادگاه از قاضی دریافت کنند.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

این تجمع ها در مقابل این بازداشتگاه تا زمان انتشار این خبر ادامه داشته و تلاش شده تا از انتقال یک زن سالمند 83 ساله که ملیت عراقی دارد به داخل اتوبوس جلوگیری شود، گفتنی است که این پناهجو برای جا به جایی از ویلچر استفاده می کند و شرایط جسمانی خوبی ندارد.

بیشتر بخوانید:

ویزای موقت برای پناهجویان بازداشتگاه نارو

رد درخواست سازمان ملل برای بازدید از بازداشتگاه پناهندگی نارو

دولت کامبوج درخواست استرالیا برای قبول پناهجویان را پذیرفت

لینک گروهای فیسبوک وبلاگ پناهندگی: گروه اطلاع رسانی ، گروه پرسشهای پناهجویان

عضو پیج رسمی ما در فیس بوک شوید: facebook.com/Refugee.Seekers

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن، آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s