شرایط دریافت غرامت در کانادا

بر طبق قوانین دولت فدرال کشور کانادا، افرادی که در طول مشغولیت به کار دچار ناتوانی یا بیماری می شوند، می بایستی مبالغی را تحت عنوان غرامت کاری دریافت نمایند.canada

هر ساله بخش خسارات کاری کانادا، نزدیک به یک میلیون خسارات وارده، ناشی از کار در محیط های کاری این کشور را اعلام می نماید.

این خسارات وارده موارد متعددی را در بر می گیرند. برای مثال اختلالات شنوایی، ناتوانی های مربوط به ستون فقرات و کمر، ناتوانی های مربوط به دست، پا و گردن و بیماری هایی چون آسم، عوارض پوستی و سرطان.

البته توجه داشته باشید، تمامی کارگران نمی توانند از این موقعیت استفاده به عمل آورند؛ بلکه تنها کارگرانی می توانند غرامت کاری دریافت نمایند که کارفرمایان آنها قراردادی با بخش خسارات کاری منطقه یا ایالت مربوطه تنظیم نموده باشند.

کارفرمایانی که اقدام به تنظیم این قرارداد می نمایند، می بایستی در خصوص این امر، وجوه مالی پرداخت نمایند. میزان سهمیه ای که سازمان به کارگران وی ارائه می دهد، بستگی به میزان وجهی دارد که کارفرما با توجه به قرارداد تنظیم شده، واریز می نماید.

البته، بر طبق قوانین مربوطه، برخی مشاغل از تنظیم قرارداد در خصوص اخذ خسارات کاری، معاف می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر از کارفرمای خود سوال نماید.

کارگرانی که دچار خسارات و ناتوانی شده اند، می بایستی برای اخذ غرامت کاری و کلیه مخارج درمانی، از کارفرمای خود شکایت نمایند. البته توجه داشته باشید، اگر کارفرمایتان قرارداد پرداخت غرامت کاری داشته باشد، بهتر است از شکایت صرف نظر نمایید.

پیش از اینکه مبالغی به عنوان غرامت کاری به کارگر پرداخت شود، ابتدا بخش خسارات کاری کانادا، می بایستی بررسی نماید که آیا خسارت و یا ناتوانی وارده به خاطر شغل وی اتفاق افتاده است یا خیر.

در بیشتر ایالات و مناطق کانادا، کارگران خسارت دیده می بایستی ابتدا فرمی را تکمیل نموده و با استفاده از آن تقاضای غرامت نمایند. سپس این کارگران توسط پزشک مربوطه مورد بررسی قرار خواهند گرفت و پزشک موظف است نتایج به دست آمده را در فرم ذکر نماید. کارفرما نیز می بایستی جداگانه فرمی را تکمیل نماید. پس از این مراحل هیئت جبران خسارات کاری کلیه موارد و پرونده ها را مورد بررسی قرار داده و در صورتی که خسارات وارده از سوی شغل شخص ایجاد شده باشد، مبالغ غرامت و خسارات وارده را محاسبه و به وی پرداخت می نماید.

کارگرانی که دارای مشاغل صنفی می باشند، می توانند در صورت بروز خسارت، برای اخذ غرامت کاری به ناظر صنفی خود مراجعه نمایند.

News Link: www.wcoe.ca

بیشتر بخوانید:

معرفی 10 شغل برتر کانادا 2013

کانادا: بیمه درمانی

کانادا: مشاغل محبوب مرتبط با رشته های مهندسی 

لینک گروهای فیسبوک وبلاگ پناهندگی: گروه اطلاع رسانی ، گروه پرسشهای پناهجویان

عضو پیج رسمی ما در فیس بوک شوید: facebook.com/Refugee.Seekers

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن، آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s