ویزای موقت برای پناهجویان بازداشتگاه نارو

اسکات موریسون

اسکات موریسون

به گزارش وبلاگ پناهندگی، وزیر مهاجرت استرالیا اسکات موریسون در گفتگوی امروز خود بیان کرد که ویزای موقت به تمام پناهندگان در جزیره نارو تعلق خواهد گرفت و این ویزا به کسانی که به عنوان پناهنده شناخته خواهند شد داده می شود.

دولت نارو مدعی شده است که تا پایان همین ماه به وضعیت پناهندگی 60 نفر از 1100 پناهجویایی که در بازداشتگاه نارو حضور دارند رسیدگی و وضعیت آنها را مشخص خواهد کرد.

ما هیچ قولی در ارتباط با اسکان دائم  تمام این پناهجویان در نارو نمی دهیم و از سوی دیگر دولت استرالیا کمک هزینه ی سلامت و تحصیل را برای پناهجویان نارو در نظر گرفته است و من از اینکه پرونده پناهجویان تحت بررسی است خوشحال هستم. توافق نامه میان استرالیا و نارو بر این اساس بوده است که هیچ یک از پناهجویان ویزای دائم در نارو را به دست نخواهند آورد و پناهجویان با ویزای موقت در این جزیره بمانند.  وضعیت 60 نفر از این پناهجویان به زودی مشخص خواهد شد و ما امیدوار هستیم که با همین سرعت به کار دیگر پناهجویان رسیدگی شود.

اسکات موریسون در مصاحبه تلویزیونی خود در ارتباط با مرگ پناهجوی ایرانی رضا براتی گفت تمام تلاش خود را برای به پایان رساندن پرونده این پناهجو را انجام خواهد داد و از هیچ کمکی به گینه نو دریغ نخواهد کرد.

پس از به پایان رسیدن تنش ها در بازداشتگاه مانوس مدیران بازداشتگاه ها تغیرات اولیه ای را در نحوه مدیریت این بازداشتگاه در نظر گرفتند که نتایج مثبتی را تا کنون به همراه داشته است ما از یکپارچگی که در حال حاضر در دو بازداشتگاه پناهندگی مانوس و نارو در حال انجام است بسیار خوشحال هستیم و تا کنون نتایج خوبی را به همراه داشته است .

درست است که اسکان مجدد این پناهجویان نشان دهنده آن نیست که در جهانی که اقتصاد اول دارد به زندگی ادامه می دهند بلکه به این معناست که این پناهجویان در مکانی امن و به دور از آزار و اذیت به ادامه زندگی خود بپردازند و ما خوشحال هستیم که کشور کامبوج در این راه ما را همراهی خواهد کرد. امروز به کار ناور رسیدگی شد و پس از آن نوبت کامبوج است ، ما امیدوار هستیم که این تغییرات در زندگی پناهجویان تاثیر مثبت داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

رد درخواست سازمان ملل برای بازدید از بازداشتگاه پناهندگی نارو

واقعیت سفر به استرالیا با قایق های ماهیگیری

دولت کامبوج درخواست استرالیا برای قبول پناهجویان را پذیرفت

لینک گروهای فیسبوک وبلاگ پناهندگی: گروه اطلاع رسانی ، گروه پرسشهای پناهجویان

عضو پیج رسمی ما در فیس بوک شوید: facebook.com/Refugee.Seekers

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن، آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s