رد درخواست سازمان ملل برای بازدید از بازداشتگاه پناهندگی نارو

nauru

بازداشتگاه پناهندگی نارو که بیش از 1100 نفر را در خود جا داده در این کشور جزیره قرار دارد

به گزارش وبلاگ پناهندگی دولت نارو درخواست نمایندگان حقوق بشر سازمان ملل برای بازدید از بازداشتگاه پناهندگی در این کشور را رد کرد، در این بازداشتگاه بیش از 1100 نفر پناهجو نگهداری می شوند که بیشترین تعداد را ایرانیان و افغان ها تشکیل می دهند.

این دومین درخواست سازمان ملل است که از سوی دولت نارو رد می شود تا نمایندگان حقوق بشر این سازمان از وضعیت این بازداشتگاه و چگونگی رفتار با پناهجویان در آن بی اطلاع بمانند.

سخنگوی دولت نارو اعلام کرد که سازمان ملل در ماه گذشته درخواست بازدید از این جزیره را داده بوده که روز دوشنبه این درخواست توسط دولت رد شد.

او با اشاره به اینکه دلیلی برای این کار وجود ندارد در مورد این اقدام دولت نارو گفت: ما آنها را دعوت نکردیم پس دلیلی برای این کار وجود ندارد.

او همچنین عنوان کرد که ما در مورد قصد آنها از بازدید این بازداشتگاه در رسانه ها میخوانیم مانند هر شخص دیگیری، آنها نظرشان را عنوان میکنند و دلیل میاورند اما ما میدانیم که دلیل پشت پرده این اقدام فقط سیاسی است نه چیز دیگر.

نارو یکی از 108 کشوری است که نمایندگان سازمان ملل برای ورود به آن کشور و بازدید از هر مکانی به اجازه آن کشور نیاز دارند.

آقای رابرت گرتن یکی از اعضای گروهی که قرار بود از بازداشتگاه نارو بازدید کنند از قصد آنها برای درخواست دوباره به دولت این کشور خبر داد و در ادامه گفت: هر جا به جایی پناهجویی که با قایق خود را به استرالیا رسانده باشد به بازداشتگاه های مانوس و نارو زیر پا گذاشتن حقوق بین ملل خواهد بود.

پیشتر نیز به فعالان حقوق پناهندگان و وکلا اجازه ورود به بازداشت مانوس و نارو داده نشده بود و در مواردی اشخاصی که برای بازدید پا فشاری میکردند به استرالیا دیپورت می شدند.

وضعیت در این بازداشتگاه ها فاجعه بار است و از زمان بازگشایی آنها تا به حال به هیچ فعال حقوق بشر، نماینده سازمان ملل و خبرنگار اجازه وارد شدن به این دو بازداشتگاه داده نشده.

بیشتر بخوانید:

واقعیت سفر به استرالیا با قایق های ماهیگیری

دولت کامبوج درخواست استرالیا برای قبول پناهجویان را پذیرفت

مصاحبه با پناهجویان ایرانی بازگردانده شده به اندونزی توسط قایقهای نجات نارنجی

لینک گروهای فیسبوک وبلاگ پناهندگی: گروه اطلاع رسانی ، گروه پرسشهای پناهجویان

عضو پیج رسمی ما در فیس بوک شوید: facebook.com/Refugee.Seekers

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن، آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s