پناهجویان در بازداشتگاه پناهندگی جزیره مانوس نان کرم زده می خورند

به گزارش وبلاگ پناهندگی به نقل از ایرنا ، براساس تحقیق قضایی که روز پنجشنبه در نشریه اقتصادی کشورهای حوزه اقیانوس آرام منتشر شد، سه نفر از چهار فردی که روز چهارشنبهmanus island detention center به دادگاه لوردنگائو در مانوس منتقل شدند، شهادت دادند که تغذیه آن ها در بازداشتگاه با این نان ها انجام می شود.

الاوسانی مورپادا 26 ساله از عراق، برات علی 30 ساله از افغانستان و عبدالغدیر 22 ساله از سومالی گفتند که با آن ها همانند مجرمان برخورد شده است و بدون رضایت به این جزیره منتقل شده اند.

فرد عراقی به عنوان نخستین شاهد در این دادگاه، گفت که برای تغذیه افراد این بازداشتگاه از نان های آلوده و کرم زده استفاده می شود.

برات علی از اهالی افغانستان گفت که به دلیل تهدید طالبان مجبور به فرار از این کشور شده است و اکنون در بازداشتگاه مانوس در شرایط بدی قرار گرفته و همانند یک زندانی با او رفتار می شود.

عبدالقدیر از سومالی نیز در دادگاه گفت: از زمان بازداشت خود در مانوس شکنجه روحی شده است.

وی از وضعیت بهداشتی و درمانی این بازداشتگاه در جزیره مانوس پاپوا گینه نو شکایت کرد.

در پی دو روز ناآرامی در بهمن ماه در بازداشتگاه پناهجویان استرالیا در جزیره مانوس پاپوآ گینه نو، یک پناهجوی ایرانی کشته و 77 نفر مجروح شدند.

جزایر مانوس و نائورو در پاپوا گینه نو که پناهجویان در آن بسر می برند از مراکزی است که استرالیا در خارج از خاک این کشور برای جلوگیری از ورود پناهجویان به خاک استرالیا تدارک دیده است.

گفته می شود در بازداشتگاه جزیره مانوس بیش از یکهزار و 300 پناهجو از کشورهای مختلف از جمله ایران در شرایط بسیار دشواری بسر می برند.

استرالیا برای ممانعت از ورود پناهجویان به این کشور براساس سیاست های جدید خود اردوگاه هایی در گینه نو در اقیانوس آرام تدارک دیده و سیاست بازداشت پناهجویان را در پیش گرفته است.

آژانس پناهندگان سازمان ملل تاکید دارد اردوگاه های استرالیا در مانوس و نائورو نامناسب است و تاثیر بسیار عمیقی بر مردان، زنان و کودکانی دارد که در این اردگاه ها بسر می برند.

وزیر گردشگری استرالیا نیز اخیرا وضعیت پناهجویان در برخی از بازداشتگاه های پاپوآ گینه نو را بسیار ناگوار ارزیابی کرده بود.

تونی بورک با مخوف خواندن وضعیت پناهجویانی که مورد شکنجه و آزار جنسی قرار می گیرند، از وضعیت نامناسب پناهجویان خبر داده بود.

شرایط در برخی از این بازداشتگاه ها به گونه ای است که روزانه برخی از پناهجویان اقدام به خودزنی کرده و برای خودکشی تلاش می کنند .

تسهیلات اولیه در پاپوآ گینه نو در اصل برای 600 نفر فراهم بوده که بر اساس تصمیم دولت استرالیا سه هزار پناهجو در این کمپ ها اسکان داده شدند.

News Link: irna.ir

بیشتر بخوانید:

مصاحبه با پناهجویان ایرانی بازگردانده شده به اندونزی توسط قایقهای نجات نارنجی

به چالش کشیده شدن تونی آبوت توسط دانش آموزان یک دبیرستان

وزیر مهاجرت استرالیا: ما پناهجویان را بدون سوخت در دریا رها کردیم

لینک گروهای فیسبوک وبلاگ پناهندگی: گروه اطلاع رسانی ، گروه پرسشهای پناهجویان

عضو پیج رسمی ما در فیس بوک شوید: facebook.com/Refugee.Seekers

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن، آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s