تعدادی از پناهجویان به زودی در پاپوا گینه نو اسکان داده می شوند

تعدادی از  پناهجویان در بازداشتگاه پناهندگی جزیره مانوس در پاپوا گینه نو به زودی و پس از اتمام پروسه آنها از این بازداشتگاه خارج و در این کشور به صورت دائمی اسکان داده

manus island detention center

خواهند شد، این سخنان را آقای تونی آبوت نخست وزیر استرالیا در زمان ورودش به پاپوا گینه نو و در فرودگاه این کشور انجام داد.

تونی آبوت شب چارشنبه برای مذاکرات نهایی بر سر آینده پناهجویان در بازداشتگاه پناهندگی مانوس وارد این کشور شد و طبق برنامه ریزی انجام شده برای توافق نهایی روز جمعه 21 مارچ با همتای خود آقای پیتر انیل دیدار میکند.

طبق توافق صورت گرفته با پاپوا گینه نو این کشور باید تمامی پناهجویانی که در مرکز بازداشتگاهی مانوس نگهداری می شوند را پس از اتمام پروسه پناهندگی و ثابت شدن اینکه پناهنده واقعی هستند، به صورت دائمی در این کشور اسکان دهد.

این توافق در زمان راه اندازی این مرکز میان آقای کوین راد نخست وزیر پیشین و آقای پیتر انیل به امضا رسیده بود و بعید است این کشور قبول کند تمام 1300 نفر پناهجوی در این بازداشتگاه را در صورت قبول درخواست پناهندگیشان قبول کند.

از سوی دیگر یک وکیل استرالیایی که برای گفتگو با مشتریانش که در بازداشتگاه پناهندگی مانوس به سر می برند درخواست دیدار با این پناهجویان کرده بود با پاسخ منفی وزارت مهاجرت کشور پاپوا گینه نو مواجه شد.

گفتنی است که آقای جی ویلیامز در درخواست اول خود برای ورود به این مرکز و گفتگو با مشتریانش که پناهجویان در کمپ هستند از سوی دادگاه با پاسخ مثبت مواجه شده بود اما در ادامه با پاسخ منفی وزارت مهاجرت این اقدام منتفی شد و به او اجازه ورود داده نشد.

مقامات وزارت مهاجرت استرالیا دلیل پاسخ منفی خود را نداشتن اجازه کار آقای ویلیامز در این کشور اعلام کردند و از طرفی آقای ویلیامز با عنوان اینکه بازدید از موکلانش به اجازه کار مرتبط نیست اعلام کرد که قرار نیست که من در یک دادگاه در گینه نو کار کنم که احتیاج به اجازه کار از این کشور داشته باشم و شکایت مشتریهای من به دادگاه های داخل استرالیا برده خواهد شد.

پیشتر دادگاه نیز به سازمان عفو بین الملل اجازه داده بود که عضوی از این تحقیق باشند.

دادگاه دیگری قرار است پاسخ نهایی خود را در رابطه یا اجازه ورود رسانه ها به داخل این بازداشتگاه اعلام کند، اگر این پاسخ مثبت باشد اجازه ورود به خبرنگاران برای بازدید از این مرکز داده خواهد شد.

دولت آبوت بارها اعلام کرده که هیچ شخصی نباید اجازه ورود به این مرکز را داشته باشد.

News Link: Panahandegy.wordpress.com

بیشتر بخوانید:

پناهجویان در بازداشتگاه پناهندگی جزیره مانوس نان کرم زده می خورند

مصاحبه با پناهجویان ایرانی بازگردانده شده به اندونزی توسط قایقهای نجات نارنجی

مزیتهای مهاجرت به استرالیا

لینک گروهای فیسبوک وبلاگ پناهندگی: گروه اطلاع رسانی ، گروه پرسشهای پناهجویان

عضو پیج رسمی ما در فیس بوک شوید: facebook.com/Refugee.Seekers

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن، آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s