قانون جدید اخذ شهروندی کانادا

canada citizenship

همانطور که پیش از این اعلام گردید ، وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا در تاریخ ۶ فوریه ، تغییرات اساسی و قانون جدید اخذ شهروندی کانادا را که تحولی عظیم در ۲۰ سال گذشته محسوب می گردد را رسما از طریق وبسایت وزارت مهاجرت کانادا ، اعلام نمود که تغییرات اعلام شده ، عنوان گردید.

خوانندگان و مخاطبان عزیز ، سوالات زیادی را به طرق مختلف عنوان کردند که به تمامی آنها پاسخ داده شد و لیکن جهت روشن شدن مساله ، موارد در این مطلب ذکر می گردد.

۱- وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا ، هفته گذشته در پارلمان کانادا حضور داشته و قطعا موافقت ضمنی نمایندگان را اخذ نموده و پس از آن در وبسایت خود بطور رسمی اعلام نموده است. پس علیرغم اینکه تایید پارلمان را نیاز دارد ، اما عملا می توان تائید شده فرض نمود و به عنوان قانونی که اجرا خواهد گردید ، منظور کرد.

۲- وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا بزودی تاریخی را جهت اجرائی شدن این قانون اعلام خواهد نمود و تقاضانامه کلیه متقاضیانی که از آن تاریخ به بعد توسط وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا دریافت گردد ، مشمول قانون جدید خواهد گردید. لذا ، بدون توجه به تاریخ ورود به کانادا ، تاریخ اخذ اقامت دائم ، تعداد سالهای حضور در کانادا ، تعداد سالهای انتظار جهت اخذ اقامت دائم و …………. ، تنها و تنها ، ملاک ، تاریخ اخذ درخواست شهروندی توسط وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا می باشد. کما اینکه در تاریخ ۲۸ سپتامبر سال ۲۰۱۲ وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا اعلام نمود که درخواست کلیه متقاضیانی که از تاریخ اول نوامبر سال ۲۰۱۲ دریافت گردد ، می بایستی شامل مدرک زبان مورد نیاز در رده سنی ۱۸ تا ۵۴ متقاضیان ، باشد.

۳- افزایش هزینه اعلام شده ، از همان تاریخ ۶ فوریه اعمال گردیده است و اگر درخواست شهروندی متقاضی از ۶ فوریه به بعد ، توسط وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا دریافت گردد ، مشمول قانون افزایش هزینه ها گردیده و احتمالا پرونده های بسیاری نیز به متقاضیان برگشت داده خواهد شد بدلیل آنکه احتمالا متقاضیان زیادی مدارک خود را پیش از این تاریخ ارسال کرده و بدون اطلاع از اعلام روز ششم فوریه ، اقدام نمودند !

۴- ملاک رسمی و قانونی دولت کانادا جهت اخذ درآمد توسط مقیمان کانادا ، اعلام و ارائه به وزارت دارائی کانادا می باشد لذا تنها سند قابل قبول جهت متقاضیان شهروندی که نیاز به اثبات درآمد داشتن در کانادا دارند ، ارائه برگه مالیاتی یا Notice of Assessment می باشد.

۵- متقاضیان اخذ شهروندی کانادا می بایستی حداقل ۶ ماه ( ۱۸۳ روز ) از سال را در کانادا حضور داشته باشند تا سال مورد نظر ، جزو سنوات حضور متقاضی در کانادا محسوب گردد.

پی نوشت:

۱- کانادایی ها و اعضا حزب مخالف دولت از این تغییرات استقبال نموده اند و با توجه به سابقه نسبتا بد دولت فعلی ، تنها نگرانی آنها ، نحوه اجرا آن می باشد.

۲- قرار است تغییراتی در جهت متقاضیانی که قصد تمدید کارت اقامت دائم خود دارند نیز اعمال گردد و بجای حضور ۲ سال از ۵ سال ، ۳ سال از ۵ سال در کانادا حضور داشته باشند تا واجد شرایط جهت تمدید کارت اقامت خود باشند.

News Link: http://www.migratingbirdinc.com/index.php/akhbar/123-123.html

مطالب مرتبط:

کانادا: Permanent Resident Card چیست؟

سیستم جدید پناهندگی کانادا

کانادا: اطلاعات بيومتريک براي ايرانيان الزامي شد

کانادا: اسپانسرشیپی والدین

لینک گروهای فیسبوک وبلاگ پناهندگی: گروه اطلاع رسانی ، گروه پرسشهای پناهجویان

عضو پیج رسمی ما در فیس بوک شوید: facebook.com/Refugee.Seekers

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار ، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s